Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

Başkanlardan 3 önemli karar

Başkanlardan 3 önemli karar
  • 05.11.2019
  • 333 kez okundu

Sosyal Medya-Bilişim-Tarım

İzmir’de bir araya gelen CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları, üç konuda işbirliği yapma kararı aldı.

Yerel yönetimlerin sorunlarına ortak çözüm yolu bulmak için İzmir’de düzenlenen “Büyükşehir Belediye Başkanları” zirvesi sona ererken, Hatay’ın da aralarında bulunduğu Büyükşehir Belediye Başkanları, önemli kararlara imza attılar. CHP’li 10 Büyükşehir Belediye Başkanının katıldığı zirveden çıkan üç önemli karar kapsamında, Belediyeler; sosyal medya, akıllı kentler ile tarım konularında ortak çalışma yapacak.
Alınan kararlara dair açıklama ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den geldi. Yeni medya, dünya siyaseti, Türkiye’nin Ortadoğu’daki siyaseti ile ilgili sunumların ardından, kır kent ilişkisi, akıllı şehir uygulamaları, tarımda işbirliği olanakları, alt yapı ve ulaşım gibi pek çok konuda atölye çalışması yaptıklarını belirten Başkan Soyer, İzmir Çalıştayı’nda, Büyükşehir Belediye Başkanları olarak üç konuda işbirliği yapma kararı aldıklarını açıkladı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, belediyelerin sosyal medya çalışanlarının bir araya gelip deneyimlerini paylaşacaklarını, başarılı olacak modeller üzerinde çalışacaklarını ifade eden Başkan Soyer, ikinci işbirliği konusunun ise bilişim teknolojileri ile akıllı kent uygulamaları olacağını söyledi. Bu alanda da İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışacaklarını dile getiren Başkan Soyer, tarım konusunda yapılacak işbirliğinin ev sahipliğini ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağını duyurdu. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ