Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,57 / Satış: 6,59

Baskı dönemleri yaşadık…

Baskı dönemleri yaşadık…
  • 10.06.2019
  • 255 kez okundu

O günlerden bugüne geldik!

Samandağ’da “DAĞA T’TASE” Filmi’nin galasına katılan, HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, geçmiş dönemde Arapça dili üzerine yaşanan baskılardan bugünlere gelindiğini söyledi.

Dayğa T’tase “Tası Tarağı Kaybedenler” isimli uzun metrajlı Arapça filmin Samandağ’da gerçekleşen galasına katılan Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, filmde emeği geçen herkese teşekkür etti. Gala’daki konuşmasında, geçmişte yaşadıkları baskılara dair örnekler veren Hatimoğulları, şöyle konuştu:
“Gerçekten de oldukça keyifli bir çalışma olmuş. Bu başarılı çalışmadan ötürü, emeği geçen herkesi tek tek kutluyorum. Şunun mutluluğunu yaşıyorum… Bizler, çok uzun yıllar önce, lise yıllarında Arapça tiyatroları salonlarda oynarken, kendi dilimizi ve kültürümüzü ifade etmeye çalıştığımız dönemlerde çok yoğun baskılar yaşamıştık. O günlerden bugünlere mücadele vere vere gelindiyse eğer, bu çorbada herkesin fazlasıyla tuzu var. Bu anlamda arkadaşlarımıza, yönetmene, senariste, oyunculara ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ