Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,32 / Satış: 8,35
€ EURO → Alış: 9,88 / Satış: 9,92

Batıayaz ormanlık bölgede taraçalandırma

Batıayaz  ormanlık  bölgede taraçalandırma
  • 24.10.2020
  • 716 kez okundu

Yaklaşık 2 ay önce ilimiz Samandağ ilçesi Batıayaz ve çevresindeki kırsalda yaşanan orman yangınları ardından, 15 gün önce Belen-Arsuz ile İskenderun’da yaşanan orman yangınlarında zarar gören ormanlık alanlara yeniden ağaç dikimi için çalışmalar sürüyor. Ekipler, hem Batıayaz ve çevresi hem de Belen, Arsuz ile İskenderun’da çalışma sergiliyor. Edinilen bilgiye göre, Samandağ’da Yeniköy, Seldiren, Yaylacık ve Hezendüzü Mahallelerinde yangından etkilenen bölgede taraçalandırma çalışmalarına hız verildi.
Geçtiğimiz günlerde, Milletvekili Hüseyin Yayman, beraberinde bir heyetle bölgeye gitti, yanan ormanlık bölgeyi inceledi ve bütünüyle her yerin ağaçlandırılacağını kaydederek, “Yanan ormanlık bölgelerini yerinde inceleyip, Orman Müdürümüz Osman Koç Bey’den bilgi aldık. Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli Bey’in talimatıyla, yanan bölgeyi hızlı biçimde ağaçlandıracağız” dedi.
TARAÇALANDIRMA NEDİR ?
Taraçlandırma, eğimli yerlerde veya arazilerde, toprağın ön tarafına basamak basamak set şeklinde bloklar kurmak anlamı taşıyor. Taraçlandırma, tepe gibi eğimli yerlere yapılır ve basamak basamak, tıpkı merdiven gibi projelendirilir. Taraçalandırma, eğimli arazilerin toprak kayması riskinin önüne geçilmesi için basamak şeklinde yapılan seviyelendirme sistemine verilen addır. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ