Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

BBP İl Başkanı Zeytineli:

BBP İl Başkanı Zeytineli:
  • 22.11.2019
  • 546 kez okundu

Milli nitelikli bir eğitim, bağımsızlığımızın güvencesi…

Büyük Birlik Partisi (BBP) Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli, milli nitelikli bir eğitim politikasının, ülke bağımsızlığının güvencesi olacağını savundu. İki gün sonra kutlanacak olan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, şimdiden Öğretmeler Günü’nü kutlayan BBP İl Başkanı Zeytineli’nin mesajı şöyle:
“Hiçbir maddi kıymetle ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olan Öğretmenlik, sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde, milletimize hizmet etmenin güzide yollarından birisi olmuştur. Aziz Milletimizin ruh ve karakterine biçim veren, bugünün mimarı, yarınların hazırlayıcısı muhterem öğretmenlerimize çok şey borçlu olduğumuz iyi bilinmelidir. Sahip oldukları bilgi, kültür ve deneyimi; anlatarak, göstererek, benimseterek kuşaklara aktaran, böylece sosyolojik sürekliliğin sağlanmasına da büyük bir katkı sağlayan Öğretmenlerimiz, bu özelliklerinden dolayı yaşadıkları çevrenin öncüsü olmuşlardır.
Ülkemizin, bugün ve gelecekte bağımsız ve onurlu yaşayabilmesinin yegâne yolu, eğitim ve öğretim vasıtasıyla nesillere öğretilecek olan milli değerler sisteminden geçmektedir. Milli nitelikli bir eğitim, bağımsızlığımızın güvencesidir.
Türk Milletine mensubiyet şuurunun anlamlandırılmasında, yayılmasında yeri doldurulamaz bir fonksiyona sahip olan Öğretmenlerin, şevk ve heyecan içinde bu vazifelerini yerine getirmeleri için gerekli şartların hazırlanması da devletin temel görevleri arasında yer almalıdır. Gelecek nesillerin mesuliyetini içinde barındıran Öğretmenlik mesleğinin, başta ekonomik olmak üzere, her anlamda hak ettiği itibarlı konuma gelmesi, sorumluluk sahibi herkesin dikkat etmesi gereken bir husus olmalıdır. Milletimizin değerler sisteminde çok yüksek bir yeri bulunan Öğretmenlik mesleğinin, fiilen yaşanılan hayatta da aynı konuma getirilmesi, kıymet ve itibarın parayla değil, bilgi ve eğitimle ölçülür hale gelmesine de neden olacaktır. Bu vesileyle, tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor; mutlu, başarılı ve huzur içinde bir hayat geçirmelerini diliyorum. Ayrıca görevi başında hain saldırılar sonucunda Şehit düşen ve ebediyete intikal etmiş bütün Öğretmen ve eğitimcilerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, hepsini minnet ve şükranla yâd ediyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ