Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

BBP’de toplu istifa

BBP’de toplu istifa
  • 29.10.2020
  • 1.331 kez okundu

“Hareket, aile şirketine dönüştürüldü” diyen İl Başkanı, 4 İlçe Başkanı ile İl Kadın Kolu Başkanı istifa etti.

Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) sürpriz istifalar yaşandı. Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli ile 4 ilçe; Kırıkhan, Yayladağı, Hassa ile Reyhanlı İlçe Başkanları ve İl Kadın Kolları Başkanı görevlerinden istifa etti. İstifacılar, “Hareket, aile şirketine dönüştürüldü” iddiasını ortaya atarak istifalarını duyurdu.
BBP’de, istifacıların Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptıkları ortak açıklamasında şöyle denildi:
“Zor zamanlarda, milletimizin işaret fişeği gibi gördüğü Büyük Birlik Partisi ‘ne düşünüyor’ diye merak ettiği bir Parti iken, bugün geldiğimiz noktada, kimliksiz siyaseti yüzünden milletimizin gönlünden düşmüş ve siyasi itibarı yerle bir olmuştur.
Son 3 senede yaşanan bu kimlik erozyonu sonucunda, Büyük Birlik Partisi, kuruluş ilkelerinden tamamen uzaklaşmıştır. Bu sürece boyun eğmeyen, Muhsini duruşta ısrar eden Partinin kurucuları, genel merkez delegeleri, il ve ilçe başkanları organize bir şekilde tasfiye edilmiştir. Büyük Birlik Partisi, Muhsin Başkanımızın partisi olmaktan çıkmıştır, çıkarılmıştır. Büyük idealler, fedakarlıklar ve emeklerle kurulan hareketimiz, birilerinin geçim kapısı ve aile şirketine dönüştürülmüştür.
Devletimizin bekası ve milletimizin birliğine kendisini vakfetmiş olan Partimiz, gelinen noktada bir kişinin, bir zümrenin elinde ilkelerinden uzaklaşmış, günlük kar ve zarar hesaplarına kurban edilmiştir. Oysa bizim hareketimiz bir iman, ilke ve ülkü hareketi olarak başlamıştı. Şehit Muhsin Başkanımızın, ‘Türk Milletinin umudu ve geleceğimizin teminatı’ olarak gördüğü Alperen Gençlik, günlük siyasetin, parti içi çekişmelerin aleti haline getirilmiştir. Bunun en son örneği, 18 Ekim 2020 tarihinde yapılan Büyük Birlik Partisi’nin 11. Olağan Kurultayı’nda görülmüştür. Bu harekete gençliğini, hürriyetini, canını, geleceğini veren ak saçlılara karşı yapılan tutum ve davranışlar, bunun en acı örneklerinden biri olarak tarihe geçmiştir.”
Bu kurultayda yaşananların, Parti içinde kalarak siyasi mücadele yapmanın imkansızlığını bütün çıplaklığı ile ortaya koyduğunu belirten Zeytineli, “Bu kurultayda, açıkça Anayasa, Siyasi Partiler Kanunu ve Parti Tüzüğü çiğnenmiş, delege iradesi yok sayılmış ve ipotek konulmuş, ikinci bir adayın çıkması sanki birilerinin kıyameti gibi olmuştur. Bu tarihtin itibaren, Aziz Türk Milleti’ne alenen ilan ediyoruz ki, bizler; yıllarımızı verdiğimiz, büyük bir iman ve aşk ile millet yolunda hizmet için gece-gündüz çalıştığımız Partimizden bu nedenlerle, geçmişimize olan sorumluluk duygusu içinde, davamıza sadakatin ve vefanın gereği görevimizden istifa ediyoruz” dedi.
BBP’de istifa eden Başkanlar şunlar:
İl Başkanı Nevin Zeytineli, Reyhanlı İlçe Başkanı Mustafa Kurtdağı, Yayladağı İlçe Başkanı Nedim Kaymakçı, Hassa İlçe Başkanı Fatih Özer, Kırıkhan İlçe Başkanı Bestami Yeğen ile İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Seferoğlu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ