Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Belediye Başkanı şalvarını giydi, kasketini başına, çizmeyi de ayağına geçirdi:

Belediye Başkanı şalvarını giydi, kasketini başına, çizmeyi de ayağına geçirdi:
  • 21.11.2020
  • 450 kez okundu

Tarlaya gübre attı, traktörle tarlayı sürdü…

Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın’dan söz ediyoruz… Türkiye’nin ve ilimizin en güney noktasındaki yerleşim birimi, şirin ilçemiz Yayladağı’nın sempatik Belediye Başkanı Mustafa Sayın, Belediye mülkü olan 200 dekarlık tarlaya buğday ekimi için tohum ve gübreleme yaptı.
Belediye Başkanı Mustafa Sayın, hafta içinde takım elbisesini çıkardı, kravatı kenara attı, boyalı ayakkabısını çıkarıp yerine çizmeyi geçirdi. Kasketini taktı, şalvar giymeyi ise unutmadı, ardından da doğru belediyeye ait tarlaya gitti.
Belediye Başkanı Mustafa Sayın’ın gittiği yerde; içi boş, tohum ve gübre bekleyen, 200 dekarlık bir tarla vardı. Hemen buğday tohumlarını atmak için altyapı oluşturuldu ve ekiple birlikte, Belediye Başkanı da tohum attı, gübrelemeye katıldı ve traktörün üzerine çıkarak tarlayı sürdü.
Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, büyük bir zevkle yaptığı bu işten mutlu olduğunu söylerken, şunları paylaştı:
“Mülkiyeti Belediyemize ait olan 200 dekar alanı karakılçık buğdayla buluşturarak, nesli azalan karakılçık buğdayının çoğaltılması anlamında tohumumuzu da toprakla buluşturduk. “Tarlada izi olmayanın, hasatta yüzü olmaz sözü ile çıktığımız bu yolda, Allah, bizlere bol ürün almayı nasip eder inşallah.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ