Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Belediye paylaşmış…

Belediye paylaşmış…
  • 31.07.2018
  • 905 kez okundu

Ama olanı fark etmemiş!

Hataylı şair ve yazarların katıldığı “Kardeş Şiirler” adlı etkinlik kapsamında bir araya gelenler, kentin tarihi alanlarından biri olan Saint Simon Manastırı’nı da gezdi. Ancak fotoğraflara yansıyan kirlilik utandırdı!

Burası, 1500 yıllık bir inanç noktası, Saint Simon Manastırı… Bir süre önce, Samandağ Kaymakamlığı’nın ‘ilçeye iade edilsin’ talebi ve Defne Belediye Meclisi’nin ‘Hayır’ cevabı ile gündeme oturan Manastır, 500 rakımlı bir tepenin zirvesinde yaşadığı yalnızlığı ve sıkıntıları ne yazık ki aşabilmiş değil. Manastır’dan geriye kalan kalıntıların sprey boya teröründen aldığı pay, bu sıkıntıların önemli bir parçasını oluşturuyor.
Yaşanan bu ‘sıkıntılı’ durumun son karesi ise önceki gün Samandağ Belediyesi eliyle kamuoyuyla paylaşıldı. Hataylı şair ve yazarların katıldığı “Kardeş Şiirler” adlı etkinlik kapsamında bir araya gelenlerin bir gezi programı kapsamında önünde poz verdiği Manastır’dan geriye kalanların arka planda yarattığı bu ‘sprey boyalı’ kirlilik, iki ilçe arasında tartışması süren ‘sahipliği’ bir kenara bırakıp, ‘tartışmayı yapanlar bu utancı ne zaman temizler’ sorusuna odaklanıyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ