Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Belediye ya da Müftülük…

Belediye ya da Müftülük…
  • 27.01.2020
  • 517 kez okundu

Karar versek mi?

TOKİ Camii’nin yanındaki Şehit Metin Sürer Parkı’nın ‘basketbol sahası’ olarak planlanan, ancak son anda yapılan değişiklikle ‘yeşil’ alan olmasına karar verilen alanı, çocuklara 2020’de açılır mı?

“Çocuklarımız, oyun oynamak için, yakın yerlerdeki oyun alanlarına gidiyor. Ama korkmuyor değiliz. Aradaki caddeyi geçiyorlar ve aklımız da hep onlarda kalıyor. Dediğiniz şeyi tam olarak bilmiyorum ama… Olursa, hem bizler için ve hem çocuklarımız için bulunmaz nimet olur!”
TOKİ Camii’nin yanındaki Şehit Metin Sürer Parkı’nın bir zamanlar ‘basketbol sahası’ olarak planlanan alanını işaret eden bir annenin talebi de, buna dair konuşan çocukların istekleri de aynı. Ancak konunun sadece Antakya Belediyesi sorumluluğunda olmadığı, ama Hatay İl Müftülüğü’nün de bu olası projelendirmeye onay vermesi gerektiğine işaret ediliyor.
Bilindiği gibi, parkın ‘basketbol sahası’ yapılması istenen alanı ile TOKİ Camii yan yana bulunuyor. Bu alanın çocuklar için oyun sahası yapılması fikrinin ise, ortaya çıkabilecek gürültü nedeniyle, Camii cemaatinin rahatsız olabileceği noktasında Müftülükçe veto edildiği ifade ediliyor.
Bu konuda şu ana kadar her iki kurumdan da resmi bir açıklama yapılmazken, vatandaşın ve çocukların taleplerine bugüne kadar sessiz kalınması, ciddi şekilde eleştiriliyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ