Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Belediyeler toplandı

Belediyeler toplandı
  • 23.08.2019
  • 324 kez okundu

Hedef: işbirliği

Hatay’dan da belediye başkanlarının katılım gösterdiği Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 Yılı Kampanya Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Fatma Şahin, tüm belediyelere ‘işbirliği’ çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu himayelerinde, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu işbirliği ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 Yılı Kampanya Tanıtım Toplantısı, 21 Ağustos tarihinde TBB hizmet binasında gerçekleş-tirildi. Toplantıya Hatay’dan katılan, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven ile İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Avrupa Komisyonu’nun bir girişimi olan ve Türkiye Belediyeler Birliğimiz tarafından Ankara’da düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası’na katıldık. Avrupa kıtasındaki yerel yönetimler olarak, hava kalitesini arttırmaya yönelik çevre dostu ulaşım modelleri hakkında konuştuk” mesajı verdi.
Av-rupa Hareketlilik Haftası açılış oturumunda; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanı Şükrü Karatepe, TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, konuşmalarıyla yer aldı.
-İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI-
Kalkınma ve demokrasinin yerelde başladığını belirten TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, konuşmasında, tüm belediyelere seslendi ve şu mesajı verdi:
“Yerelden evrensele, gelenekten geleceğe söylememiz gereken çok şey var. Dünyanın sosyal, çevresel ve insanı merkeze alan bir kalkınma modeline ihtiyacı var. Dünyadaki barışı, huzuru, sosyal adaleti sağlamamız için de bütüncül bir bakış oluşturmalıyız.” dedi. Metropol şehirlerde en büyük sorunun ulaşım olduğuna dikkat çeken Şahin, “Çevreyi, insanı ve doğayı korumamız hepimizin görevi. Dünyanın geleceği için bu meselelere kafa yormamız gerekiyor. İşte bunun için buradayız. Tek başına hareketliliği sağlayalım diye bir derdimiz yok. TBB olarak hangi partiden olursa olsun birlikte iş yapabilme gücümüz var. Birlikten kuvvet doğuyor.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ