Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Belen’de atıl tarım arazileri değerlendiriliyor

Belen’de atıl tarım arazileri değerlendiriliyor
  • 20.02.2020
  • 197 kez okundu

65 Dönüme 1700 Ceviz Ağacı

Belediye Başkanı Gül de ağaç dikti

Belen’de, ilçede atıl durumdaki tarım arazilerinin ağaçlandırılmasına başlandı. Kararı, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül verdi ve çalışmaları yerinde incelerken, kendisi de ağaç dikiminde bulundu.
Belediye Başkanı İbrahim Gül tarafından, Benlidere Mahallesi’nde atıl olarak bulunan 65 dönümlük tarım arazisinin yeniden kullanıma açılması talimatıyla başlayan ceviz ekim çalışmalarda sona gelindi. 2. yılın sonunda verim alınması hedeflenen ekim çalışmalarının bulunduğu arazide incelemede bulunan Belediye Başkanı İbrahim Gül, çalışmalarla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“65 dönüm arazi üzerine, toplamda 1700 adet aşılı chandler isimli, yarı bodur ceviz ağaçlarının ekim çalışmalarına hızla devam ediyoruz. 15 gün boyunca, 12 personel ve belediyemize ait araçların yardımıyla, ceviz ekim çalışmalarında sona geldik. Benlidere Mahallemiz, ceviz üretimi anlamında ilçemizde önemli bir konuma sahip. Bizler de bu alanda bulunan atıl arazimizi ceviz fidanlarıyla buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu ekim, aslında bir başlangıç. Bundan sonra, belediyemize ait kullanılmayan tüm arazilerimize çeşitli ekimler yaparak, atıl halden verimli arazilere dönüştüreceğiz. Çünkü doğa ananın bizlere sunduğu nimetlerin karşılığı olarak verebilece-ğimiz tek şey, fidanları toprakla buluşturmak. Belen Belediyesi ceviz bahçemiz, ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ