Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,29 / Satış: 7,32
€ EURO → Alış: 8,58 / Satış: 8,61

Belenli İngilizce Öğretmenleri Malta’da

Belenli İngilizce Öğretmenleri Malta’da
  • 27.07.2019
  • 878 kez okundu

Duygusal zeka yeterlilikleri ölçüldü…

Geride kalan 1-10 Temmuz tarihleri arasında Malta’nın Birkirkara şehrinde gerçekleşen ‘F.E.E.L. Fearless, Emotional and Engaged Leaders’ isimli Erasmus+ gençlik çalışanlarının hareketliliği kapsamındaki projeye Belen Kaymakamlığı’nı temsilen; Yeliz Sevim, Sara Bilir ve Nakiye Güventürk’ten oluşan İngilizce Öğretmenleri de katılım gösterdi.
8 farklı ülkeden (Türkiye, Malta, İspanya, Hırvatistan, Litvanya, Polonya, Yunanistan ve Romanya) gençlerin ve gençlik çalışanlarının katıldığı projenin ev sahipliğini ‘PRISMS Malta’ adlı organizasyon üstlendi. Proje; Margaret White, Luka Tunjic ve Romy Alexandra Solomon adlı 3 eğitmenin katkısıyla gerçekleşti. 10 gün süren yoğun eğitim programının temel amacı, gençlik çalışanlarından olan katılımcıların duygusal zekâ hakkındaki yeterliliklerini artırmaktı. Bu süre zarfında, duygusal zekânın profesyonel ve kişisel hayattaki önemi vurgulandı ve duygusal zekâ hakkında yararlı somut araç ve yöntemler öğrenildi.
Proje programında, farklı kültürlerden bireylerin birbirlerini tanımaları ve kültürler arası farkındalıklarını artırmaları amacıyla, katılımcı ülkelerin kendi geleneklerini tanıttığı kültür gecesi de vardı. Ayrıca ev sahibi organizasyonun liderliğinde, Malta ve Malta’yı tanıtıcı şehir turları da düzenlendi.
Proje sonunda, Türkiye’yi temsil eden 3 İngilizce Öğretmeni, Erasmus+ Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği Projesi’ne katılımlarının bir sonucu olarak, bütün Avrupa ülkelerinde geçerliliği olan ve bir yaygın eğitim belgesi olan Youthpass sertifikalarını alarak Türkiye’ye döndü.
Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belen Kaymakamlığı’nı ve Türkiye’yi temsilen, şu ana kadar yurt dışında farklı ülkelerde 210 öğretmen ve öğrencinin ücretsiz olarak eğitim aldıklarını ifade ederken, katılımcılara kaliteli bir proje eğitimi sunan PRISMS Malta ekibine ve koordinasyonu sağlayan Kaymakamlık Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e teşekkürlerini iletti. -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ