Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,15 / Satış: 7,18
€ EURO → Alış: 8,48 / Satış: 8,51

Beş ilde hal denetimi yapıldı

Beş ilde hal denetimi yapıldı
  • 08.02.2019
  • 604 kez okundu

Hatay da listede mi?

Ticaret Bakanlığı’nca, Türkiye genelinde 5 ilde, hallere yönelik eş zamanlı denetim gerçekleştirildi. Söz konusu Bakanlık denetimlerinin başka illerde de rutin olarak sürmesi bekleniyor.

Ankara, Adana, İstanbul, Mersin ve Antalya’daki haller, Ticaret Bakanlığı’ndan gelen denetim ekiplerini misafir etti. Türkiye genelinde, 5 ilde hallere yönelik eş zamanlı denetim gerçekleştiren Ticaret Bakanlığına bağlı ekipler, son dönemde yaşanan ‘fiyat tartışmaları’ noktasında incelemeler gerçekleştirdi.
Bakanlık; başta marketler, pazar yerleri ve toptancı olmak üzere, çeşitli ürün ve ürün gruplarında, arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışlarının tespiti amacıyla saha denetimlerini sıklaştırdı.
-DİĞER İLLER-
Ticaret Bakanlığı, girdi maliyeti ve döviz kuru artışı gibi fiyat değişimlerinden etkilenmemesine rağmen, bu durumlardan etkileniyormuş gibi hareket edenleri tespit etmek amacıyla Türkiye genelinde bir çok ilde denetimlerine etkin bir şekilde devam ederken, bu kapsamda Ankara, Adana, İstanbul, Mersin ve Antalya’daki hallere yönelik gerçekleşen eş zamanlı denetimlerin başka illerle de sürmesi bekleniyor.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ