Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,26 / Satış: 9,30
€ EURO → Alış: 10,73 / Satış: 10,77

Beşaslan’a Bilim Merkezi

Beşaslan’a  Bilim  Merkezi
  • 25.09.2021
  • 193 kez okundu

Reyhanlı ilçesinin çevre yerleşim birimlerinden Beşaslan’da Kütüphane ile Bilim Merkezi oluşturuldu.

Adını, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 11 Mayıs 2013’te gerçekleşen hain terör saldırısında hayatını kaybeden Meryem Zor’dan alan, Reyhanlı Beşaslan Meryem Zor İlk ve Ortaokulu’nda kütüphane ve bilim merkezi açıldı.
Okul yönetimi önderliğinde, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) desteği ve hayırseverlerin katkıları ile hazırlanan kütüphane ve bilim merkezi, düzenlenen törenle hizmete açılırken, törene; Reyhanlı Beşaslan Meryem Zor İlk ve Ortaokulu Müdürü Ahmet Koluçolak, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve hayırseverler katıldı.
Reyhanlı Beşaslan Meryem Zor İlk ve Ortaokulu Müdürü Ahmet Koluçolak, açılışta şu konuşmayı yaptı:
“Öğrencilerimizin araştırma yeteneğinin gelişmesine katkı sağlayacak olan kütüphane ve bilim merkezimizi tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bugün, kıymetli eğitimci kadromuzun girişimleri, Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülgani Şanverdi, Hatay Gazeteciler Cemiyeti, hayırseverler Mahmut Eren, Hasan Koç, Hannan Gölge, Ahmet Sabırlı ve köy haklının destekleriyle tamamladığımız kütüphane ve bilim merkezimizi hizmete açıyoruz.
Kütüphanemizden, sadece öğrencilerimiz değil, tüm köy halkının da faydalanacağını belirtmek istiyorum. Ayrıca kütüphane ve bilim merkezi çalışmalarımızın start aldığı günlerde organizasyonun başında yer alarak büyük katkılar sağlayan, önceki dönem Okul Müdürümüz Ferruh Gültepe’ye da şükranlarımı sunuyor, büyük bir özveri ile hazırladığımız kütüphane ve bilim merkezimizin Beşaslan’a hayırlı olmasını diliyorum.”
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, Reyhanlı Beşaslan Meryem Zor İlk ve Ortaokulu Müdürü Ahmet Koluçolak, konuklara kütüphane ve bilim merkezini dolaştırarak bilgilendirmelerde bulundu. Konuklara ayrıca, kütüphane ve bilim merkezinin ilk anından bugüne geliş öyküsü, Beşaslan Meryem Zor Ortaokul Müdür Yardımcısı Erdoğan Arslan Tarafından hazırlanan slayt gösterisi ile anlatıldı.
Reyhanlı Beşaslan Meryem Zor İlk ve Ortaokulunda Kütüphane ve Bilim Merkezi açılış programı, konuklara sunulan ikramlar ile son buldu. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ