Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Beyaz minibüslere güzergah yasağı:

Beyaz minibüslere güzergah yasağı:
  • 27.07.2019
  • 2.013 kez okundu

“Mağduruz” diyorlar…

Defne ilçesi Harbiye ve çevresine yolcu taşıyan dolmuşçulardan ‘BEYAZ’ adı verilen kesime yönelik uygulamanın hakkaniyet boyutunun tartışılır olduğu öne sürülmekte. İddiayı ortaya atan, 1986’dan beri faaliyetteki M plakalı dolmuşçular, yeni adlarıyla, BEYAZ MİNİBÜSLER’in sahipleri. Onlar, yeni sistemin kendilerini mağdur ettiğini savunuyor.
Mahkeme kararı olmasına rağmen, uygulanmadığı iddiasında da olan beyaz minibüs dolmuş sahiplerinin, sosyal medyadaki ilginç paylaşımlarından birisi şöyle:
“Yaklaşık 60 günden beri evlerine ekmek götüremeyen esnaflar için; Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz, STK, neden bu olaylara sessiz kalıyor? 1986’dan faaliyette olan (M) plakalı kooperatifleri neden ortadan kaldırmaya çalışıyorlar? Sizce neden? Mevcut kooperatifler varken, Belediye neden 2 kooperatif kuruyor? Kurduğu kooperatifleri ‘Yeni Devlet Hastanesi Hattı’ diye kurup, neden sonra (M) plakalı araçların çalıştığı güzergahı alıp kendi araçlarını çalıştırıyor? Sizce bu adil mi?
Bu esnafı mağdur etmeye kimsenin hakkı ve haddi değildir. Kazanılan mahkeme kararları neden uygulanmıyor?
Milletvekillerimiz nerde? Gördükleri ve bildikleri halde, neden bu konu hakkında konuşmaktan kaçıyorlar? Kimden çekiniyorlar? Kimi kolluyorlar? Bu 2 kooperatifin neden çalışmasına engel olunuyor?
Bu işin arkasındaki kurumlardan açıklama bekliyoruz. Yorum, siz çok değerli halkımızın.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ