Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Beykoz’dan Kisecik’e Kütüphane Desteği

Beykoz’dan Kisecik’e Kütüphane Desteği
  • 12.11.2019
  • 594 kez okundu

Beykoz Eğitim Destek Derneği(BEDES) ve hayırsever vatandaşlar tarafından Kisecik Şehit Bestami Güler Ortaokulu’na kütüphane ve müzik atölyesi kazandırıldı, düzenlenen törenle açılışı gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen açılışa Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra, Beykoz Eğitim Destek Derneği üyeleri, okul öğretmenleri ve öğrenci velileri katılım gösterdi.
Beykoz Eğitim Destek Derneği Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Gülay Demirel, “Bugün burada derneğimizin üyeleri ile kütüphanemiz ve müzik atölyemizin açılışını gerçekleştirdik. Bizler okuma kültürünün yayılmasına katkıda bulunmak, okuyan ve nitelikli bir toplum yaratmak amacıyla bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Buradaki bütün kitaplar imece usulü toplandı. ‘ Meşale Anneler’ projemiz de var. Kadın günlerini kitap okuma günlerine çevirmeyi amaçlıyoruz. Bu okuma günlerinde anneler haftanın belirli günlerinde kitaplar okuyarak gündemi yorumluyor, beşeri ilişkilerini güçlendiriyorlar ve çocuklarına okuyan model oluyorlar. Aynı zamanda hiç kitapla buluşmamış anneler proje kapsamında yerel belediyelerden destek alarak etkinlikler ile desteklenmekteler. Bu değerli projemizi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Bizleri buraya davet eden ve bu güzel projeye teşvik eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ederiz” dedi.
Hatay’ın 15 ilçesine eğitim ve öğretim alanında her zaman destek verdiklerini belirten Başkan Savaş, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim ve öğretim hayatlarında daha başarılı olabilmeleri amacıyla her zaman destek vermekteyiz. Bu anlamlı ve güzel projenin gerçekleştirilmesinden dolayı çok mutluyuz. İstanbul’dan gelerek çocuklarımızı düşünmeniz bizleri onurlandırdı. Umarım bu kütüphane ve müzik atölyesi çocuklarımız için yararlı olur ve başarılarında lokomotif görevini görür. Bu değerli projeye destek veren herkese çok teşekkür ederim” dedi.
Katılımcılar eşliğinde gerçekleştirilen açılışın ardından plaket takdimi yapıldı. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ