Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bez torba yaptılar!

Bez torba yaptılar!
  • 12.02.2019
  • 553 kez okundu

Çevreyi koruyacak ve dünyayı kurtaracak olanlar, bu çocuklar…

Odabaşı Anaokulu minikleri, “naylon poşet” uygulaması yerine “bez torba” yaptırıp İl Milli Eğitim Müdürü’ne hediye ettiler.

Geleceği kurtaracak olan bugünkü çocukların “yarının gençleri” olduğu yönündeki sözün doğruluğunu gösteren bir gelişme… Antakya Odabaşı Mahallesi Anaokulu öğrencileri, bir süredir uygulanmasına çalışılan “pazarlarda/marketlerde naylon poşetler yerine bez torba” kullanımının yaygınlaşmasına katkı olarak bez torba üretti ve bu üretimlerini de, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın makamına çıkarak hediye etti.
-ÇOCUKLARA TEŞEKKÜR-
Antakya Odabaşı Anaokulu öğrencileri, “Sıfır Atık Projesi” kapsamında, daha temiz ve yaşanabilir bir dünya için plastik ve naylon poşet kullanımını azaltma adına velileri ile birlikte hazırladıkları bez torbaları, 8 Şubat Cuma günü, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ve Şube Müdürlerine hediye ettiler. İl Milli Eğitim Müdürü Karahan, konuya gösterdikleri duyarlılık ve projeye verdikleri emeklerden dolayı Okul Müdürü Nevin Karaçete, öğretmenlere ve minik öğrencilere teşekkür etti. İl Müdürü Kemal Karahan, miniklerin yeniliğe açık yaratıcı zekasına hayran kayırken, makamında onlara pasta ve meyve suyu ikram etti.
-Selvi Günay-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ