Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

BİK Genel Müdürü Duran’dan Çağrı:

BİK Genel Müdürü Duran’dan Çağrı:
  • 28.03.2020
  • 471 kez okundu

“Evde Kal, Sağlıkla Kal”

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, COVID-19 virüsünün neden olduğu küresel salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlerin geniş kitlelere duyurulması ve toplumda farkındalığın artırılması amacıyla, yazılı basına bir çağrıda bulundu.
BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran’ın mesajı şöyle:
“Sadece ülkemizin değil bütün dünyanın birkaç aydır mücadele ettiği, büyük bir tehdit haline gelen COVID -19 virüsüyle mücadelede, basın ve medya elinden gelen desteği vermektedir. Basının, bu zor günlerde işlevini yerine getirirken desteğe ihtiyacı olduğunun bilinciyle, 23 Mart tarihinde Yönetim Kurulumuz bazı kararlar aldı ve bunu kamuoyu ile paylaştı. Aldığımız kararlar, yazılı basına nefes alma imkânı verdi.
Basının en önemli vazifelerinden biri de, böyle olağanüstü durumlarda halkı doğru bir şekilde ve infiale sürüklemeden aydınlatmak, haber vermektir. Bu görevini yerine getirirken etkiyi artıracağı, farkındalık oluşturacağı için, basınımıza ortak manşetlerle çıkmaları çağrısında bulunmak istiyoruz. ‘Evde Kal, Sağlıkla Kal’ mottosu ile gazetelerimizi COVID-19’la etkin bir mücadeleye davet ediyor, çağrımızı dinleyen gazetelerimize şimdiden teşekkür ediyorum.
En kısa sürede, sağlıklı ve huzurlu bir Türkiye, sağlıklı bir dünyaya kavuşmamızı diliyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ