Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

BİLSEM’de yüz yüze eğitim bugün başlıyor

BİLSEM’de yüz yüze eğitim bugün başlıyor
  • 09.11.2020
  • 2.286 kez okundu

Bilim ve Sanat Merkezleri’nde (BİLSEM) kayıtlı 1, 2, 3, 4, 5 ve 8’inci sınıflar yanı sıra 9’uncu sınıf öncesi hazırlık sınıfları ile 9 ve 12’nci sınıflardaki öğrenciler, 9 Kasım’dan (bugün) itibaren yüz yüze eğitime başlayacak.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yüz yüze ve uzaktan eğitimde aşamalı geçiş planı kapsamında üçüncü aşamayı devreye aldı. Geçtiğimiz haftalarda ilkokul 1. sınıfların ardından 2. 3. 4. 8. ve lise 12. sınıflar da okula başlamıştı. 2 Kasım Pazartesi’den itibaren, 5. ve 9. sınıflar da başladı.
MEB, bu süreçte bir adım daha attı ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazıda, BİLSEM’lerde yüz yüze eğitime ilişkin detayları paylaştı. 9 Kasım’dan itibaren BİLSEM’e kayıtlı öğrencilerden, ilkokulların 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıfları, ortaokulların 5 ve 8’inci sınıfları, ortaöğretim kurumlarının 9’uncu sınıf öncesi hazırlık sınıfları ile 9 ve 12’nci sınıflarında öğrenimlerini sürdürenler, haftada en fazla 2 gün ve günde 6 saati geçmeyecek şekilde BİLSEM’lerde yüz yüze eğitimlerine başlayacak.
Dersliklerde oturma planı, fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenip, bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı buna göre belirlenecek. Yüz yüze eğitim için öğrencisini BİLSEM’e göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve BİLSEM’e gelmeyen öğrenciler, devamsız sayılmayacak.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ