Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

BİLSEM’e tebrik…

BİLSEM’e tebrik…
  • 16.10.2020
  • 427 kez okundu

BİLSEM; TÜBİTAK Türkiye liseler yarışmasında 3 derece elde etti.

Antakya bilim ve sanat merkezi öğrencileri katıldıkları Türkiye bilimsel araştırma kurulu proje yarışmalarında 3 ödül kazandı.
Gelişme üzerine Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut ÇERKO ve Şube Müdürü Osman Şevket IYİ Hatay BİLSEM’e başarılarından dolayı tebrik ziyaretinde bulundu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut ÇERKO Tübitak Lise Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye üçüncüsü İclal Didin ve Teknofest Turkiye yedincisi Dilara Kahraman ile Danışman öğretmenleri M.Kemal Kalkan’ı ve Erasmus+ KA229 Okul Ortaklığı Türkiye Koordinatörü olan 84 projeden biri olan Hatay Bilsem İngilizce Öğretmeni Tuba Gören’i tebrik etti.
Bunun yanında Tübitak Ortaokul Bölge Finali’nde online sunum yapan yedi projeden biri olan ve Danışmanlığını Mehmet Coşkun’un yaptığı “Mısır Koçanı ile Üretilen Ekolojik Ürün: Mısır Koçanı Yonga Levhası” projesini Ömer Arslan Molla ile Salih Arslan’dan dinledi.
Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, ayrıca Hatay Bilsem’de yürütülen E Twinning projelerinden “Ulusal Kalite Etiketi” alan üç projenin yaratıcıları sahiplerini de tebrik etti.
Yapay Zeka Atölyesi ile Planetaryum Çadırını da ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut ÇERKO ,Hatay BILSEM Kurum Müdürü M. Tuncay YURTSEVEN’i başarılarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. –Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ