Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Bina, kaderini bekliyor…

Bina, kaderini bekliyor…
  • 21.08.2019
  • 322 kez okundu

Peki, sökümü kim yapıyor?

Depreme dayanıklılığı tartışıldı, hakkında yıkım kararı verildi. Ardından her şey durdu, ama binaya dair söküm işlemi durmadı! Peki, güvenliği sağlanan bir söküm mü bu?

Antakya kent merkezinde, Asi Nehri kıyısında bulunan Vakıf İşhanı’nı izleyenler, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi arasında devam ettiği ifade edilen görüşmelerin finalini bekliyor. Ancak bu meraklı bekleyişe ‘sessiz sakin’ hareketlilik katan birileri var!
Durumu izleyen bir vatandaşın tespiti şöyle:
“Binanın üst kesimlerine bakın! Dikkatli bakın! Ne görüyorsunuz? Üst kısımları sökülmüş, değil mi? Bunun resmi bir söküm işlemi olmadığı belli. Zaten bina içinden bazen çekiç sesleri gibi sesler geliyor. Kablolar ya da para edecek kısımları söken hurdacı gruplardır diye düşünüyorum ben. Ama bu durum ne kadar güvenli, tartışmalı! Çünkü sökülen bazı kısımlar, bina dışında ve olası parça düşmeleri ya da benzer bir durum her an kaza tehlikesi de yaratabilir. Peki, binanın güvenliği kimden sorumlu?
Aslına bakarsanız, senin ve benim bildiğimi diğer kurumların bilmemesi mümkün mü? Değil! Demek ki, üstü kapalı izin verilmiş bir durum bu! Ama normal bir ülkede bu işlem için bile önlem alınır. Sanırım şu Afrika ülkesi standartlarından bir türlü kurtulamayacağız! Medeniyetler kenti
ünvanı mı? Slogan!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ