Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Binlerce zeytin kararı bekliyor

Binlerce zeytin kararı bekliyor
  • 25.07.2017
  • 1.646 kez okundu

Komisyon, kaderlerini belirliyor

Defne İlçesi Hancağız, Koçören ve Hüseyinli Mahallelerinde yer alan belirli parsellerin ‘Küçük Sanayi Sitesi Alanı’na dönüştürülmesine yönelik Büyükşehir Meclisi ‘ortak’ kararı, binlerce ağacın kaderini belirliyor.

8 Haziran’da toplanan Büyükşehir Meclisi’nin ‘oybirliği’ ile aldığı karar, Defne ilçesinde yapılması planlanan ‘Küçük Sanayi Sitesi’ için de önemli adım oldu. Ciddi bir istihdam sağlaması ve ilçedeki ekonomik hayata da önemli bir katkı vermesi beklenen 164 sayılı karar şu an İmar Komisyonu üyelerinin onayını bekliyor. Onay çıkarsa, ilçede bu amaçla belirlenen parseller inşaat amaçlı kullanılacak. Bu ise asıl tartışmaya neden olan kısım! Karara konu olan parseller üzerinde ciddi anlamda bir zeytin ağacı popülasyonu bulunuyor. Bu ise hem yörede yaşayan vatandaşları hem de çevrecileri ciddi anlamda rahatsız ediyor.
Alınan bazı duyumlara göre, süreci yakından takip eden çevreciler, karara ‘onay’ yönünde oy veren Meclis üyeleri ile birebir görüşmeler yapıyor ve kararın İmar Komisyonu’ndan ‘inşaat izni’ şeklinde çıkmaması için de ayrıca mücadele veriyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ