Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

BiONtech-Pfizer Aşısı’na

BiONtech-Pfizer Aşısı’na
  • 21.11.2020
  • 398 kez okundu

Joe Biden Desteği

Hataylı Bilim İnsanı Uğur Şahin’in, CEO’su olduğu Alman BiONtech firması ile ortaya koyduğu ve Aralık ayında Türkiye’de olması beklenen Kovid-19 aşısına ABD’nin yeni seçilen Başkanından destek geldi.

Hataylı Bilim İnsanı Uğur Şahin’in imzası bulunan Alman BiONtech ve Pfizer imzalı koronavirüs aşısı için konuşan, son ABD Başkanlık seçimlerinin galibi Joe Biden, bu konudaki güvenini kamuoyu ile paylaştı. Biden; Fauci, Moderna ve Pfizer’in, güvenli olduğu ve yaptırılabileceği sonucuna varması halinde, hiç tereddüt etmeden aşı olacağını söyledi.
Aşı için Antakya Gazetesi’ne konuşan ve düşüncelerini paylaşan vatandaşlar ise yaşanan kabustan çıkışa bir Hataylının nokta koyacak olmasının gurur verdiğini söylerken, şunları dile getirdiler:
G.Ç. >> Bir gün her şey bitecek, ama o güne kadar sağlıklı kalabilmek için maske ve sosyal mesafe bizim tek ilacımız. Aşı haberleri ise hepsinin üstünde, motivasyon kaynağımız. Sadece merak ediyorum! Bu aşıda, aşı sıralaması nasıl ilerleyecek?
H.M. >> Aşının, ilk aşamada 1 Milyon doz olacağı söylendi de… Siyasiler, bu doz aşılarda ilk sırayı mı alacak? Bizim gibi, demokrasisi geri kalmış ülkelerde olacak olan da bu sanırım! Bize sıra gelir mi peki?
P.B. >> Ben, fiyatını merak ediyorum! Bir şey daha var… Zatürre aşısı için annem hala sıra beklerken, bizler, bu aşı için nasıl şans bulacağız, merak ediyorum doğrusu.  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ