Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Bir Bölen Olunmasın…

Nabi İnal
Nabi İnal
  • 11.08.2020
  • 295 kez okundu

Cumhur ittifakının oy oranının giderek düştüğü ve buna karşılık muhalefet kandının ise oy oranında hızlı bir yükselişin görüldüğü bir dönemde anamuhalefet partisi olan CHP’yi zayıflatmak ve bölmek için kurulan tuzağın görülmesi hususunda gereken hatırlatmaları bundan önceki yazımızda kaleme almış idik.

Aradan uzunca bir süre geçmediği halde kurulmak istenen tuzak yavaş yavaş ayrıntıları ile birlikte gün yüzüne çıkmaya ve bu konuda uyarılar daha sıkça yapılmaya başladı.

Sık sık yazdığımız ve hatırlattığımız üzere bataklığa düşen kişi gayri ihtiyari çırpınır, çırpındıkça da daha çok batar.

Bunun için bataklığa düşen kişi çırpınma yerine bataklıktan çıkabilmenin yol ve yöntemlerini bularak buna göre bir davranış içinde olursa, elbette ki batış yerine bataklıktan kurtuluş gerçekleşir. Aksine bir davranış içine girilirse mukadder akıbetin hiçbir şekilde önüne geçilemez.

Şimdi ülkenin içinde bulunduğu duruma şöyle bir bakalım?

Ekonomi neredeyse rayından çıkmış bir tramvay gibi yokuş aşağı hızla gidiyor.

Dövizi frenlemek ve yeniden eski haline getirebilmek için büyük çabalar sarf edilmesi, ekonominin gereklerinin siyasi bir düşünceye kapılmadan ve gelecek hesapları yapılmadan uygulanması suretiyle bu gidişi durdurmak gerekir.

İşsizlik giderek artıyor. Başta eğitimli işsizler olmak üzere sayı dünya genelinde neredeyse rekor kıracak bir düzeye ulaşmış görünüyor.

Açlık ve yoksulluk sınırları ise her geçen gün daha da artıyor ve izlenen yanlış politika nedeniyle de sayının çoğalmasına sebebiyet veriliyor.

Çiftçi ürettiği ürünün hak ettiği değeri bulamadığından yakınıyor.

İşte böylesi bir ortamda, yapay bir gündemin ortaya atılması suretiyle dikkatlerin başka yöne çekilmesi yolunda bir takım adımlar atılıyor, arayışlara giriliyor, yapay balonlar şişirilerek etrafa salınıyor.

Bunlar arasında CHP’nin bölünmesi ve CHP’den bir miktar oyun kopartılabilmesi için yeni bir parti kurdurma yolunda tuzaklar döşeniyor.

Bu ortam içerisinde akıl ve mantığın ön plana geçmesi, hırs ve ihtirasın ise söz konusu olmaması gerekir iken, ne yazık ki bazı kesimlerde bunun tersine bir düşüncenin oluşabilmesi için gerçek olmayan araştırmalar yapılıyor ve yine gerçek olmayan sonuçlar açıklanmak suretiyle hırs ve ihtirasını ön planda tutma temayülünde olanlar dolduruşa getirilmek suretiyle, bir bölünmenin sağlanabilmesi için sahte adımlar atılıyor, tuzaklar ise kuruluyor.

İlke sahibi olanların, Cumhuriyetin kuruluş felsefesine uygun görüşleri benimseyen, bir bölen değil bir birleştiren olunması gerektiği yolunda uyarılara kulak verenlerin, sahte balonları, sahte dolduruşa ve gaza getirişleri, döşenen tuzakları ortaya çıkarmak ve bunu yapanların yüzlerine bir şamar gibi fırlatmaları gerekir.

Özelikle anamuhafet partisi CHP’yi yönetenler ile bu partinin tüm üyelerinin ve bu partide çeşitli görevlere üstlenmiş olanların, bu gerçeği görüp anlamaları ve bir bölen değil bir birleştiren olduklarını, inandıkları doğruları savunmak suretiyle önümüzdeki süreç içerisinde yapılacak olan seçimlerde iktidar olmak için doğru ve sağlam adımlar atacakları doğrultusunda güven verici sözler ve açıklamalarda bulunmaları gerekir.

Bir kez daha hatırlatıyoruz:

Kurulan tuzak görülsün.

Dolduruşa ve gaza gelinmesin.

Yapay olarak şişirilmiş sahte balonlara ve bu balonlar vasıtasıyla uydurulan haberlere inanılmasın.

Bir bölen olunmasın.

Gerçek görülsün ve yapay gündeme itibar edilmesin.

Tarihe bir birleştiren ve partisini inandığı doğrular yolunda güçlendiren kişi olarak adları yazılsın.

İnanıyoruz ki; bizim gibi birçok yazarında yaptığı bu uyarılar, sağduyunun egemen olmasını sağlar ve tarihe bir bölen olarak geçilmez…

[email protected]

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ