Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Bir dönemin şelale sistemi…

Bir dönemin şelale sistemi…
  • 11.07.2018
  • 939 kez okundu

Hurda Fiyatına Satılık!

Yaşananları izleyen bir vatandaşın eleştirisi net, sorusu da… “Bu şehrin belediyesinin Meclisi, üyeleri sormuyor mu bu yaşananları? Harcanan paranın bir gün bile karşılığı alınmamışken, kimse sorgulamayacak mı?”

“Biz özgürdük, sokaklarımız boş ve rahattı. Her yer oyun oynanabilecek kadar güvenliydi. Her tarafımız boş arsalarla doluydu ve inanma-yacaksınız belki ama ağaçlık alanlar vardı. Piknik yapmak için saatlerce yol giderek, yeşil bir orman aramazdık, mahallemizde piknik yapabildiğimiz alanlar, su içebildiğimiz çeşmeler, ağaçların altında gölgelenebildiğimiz yerler vardı.”
Bir blog yazarının bu sözlerini alıp Antakya örneğinde ilerlersek eğer, karşımıza nasıl bir sonuç çıkar? Habere konu fotoğraflar, bu soruya karşılık bir cevap olabilir mi? Yıllar öncesinden ‘yerel yöneticiler’ tarafından verilen sözlerin birer karşılığı olan ve ciddi maliyetlerle hayata geçirilen bir projeden arta kalanların ‘hurda’ başlığında ıskartaya çıkarılışını izlerken en çok da!
-SORGUSUZ!-
Bir vatandaşın eleştirisi de buna dair:
“Çalıştı mı, çalıştırıldı mı, hatırlamıyoruz bile. Ama yazık, onca emeğe, bu şehrin mali kaynaklarına! Bu kadar mı gereksizce harcanır bir kentin kaynakları? Peki, sorgusu yapılmaz mı? Bu şehrin belediyesinin Meclisi, üyeleri sormuyor mu bu yaşananları? Harcanan paranın bir gün bile karşılığı alınmamışken, kimse sorgulamayacak mı? Tüm bu malzeme çöpe giderken, sorgusuz sualsiz kabul mü edilecek? Yazık, bu kente de, kısıtlı imkanlarına da, sahip olduğumuz şu sessizliğe…” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ