Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Bir e-Twinning Projesi daha…

Bir e-Twinning Projesi daha…
  • 10.06.2021
  • 53 kez okundu

Eğlenceli Bilimsel İçerikler

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğlenceli bilimsel içerikli bir e-Twinnnig projesinin daha geliştirildiğini bildirdi.
Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konuyla ilgili açıklaması şöyle:
“Ülkemizden ve yurtdışından 14 öğretmen ve yaklaşık 100 öğrenci, Science and English e-Twinning Projesi kapsamında bir araya gelerek, SciEng Projesi’nde, eğlenceli bilimsel içeriklerin olduğu bir dergi hazırladılar. Uzaktan eğitim sürecinde evlerde kalan öğrenciler, proje etkinlikleri kapsamında, farklı illerden arkadaşlarla online platform olan Twinspace ortamında güvenli bir şekilde sohbet ederek, sosyalleşme imkanı da buldular. Kuruculuğunu Uşak Ulubey İmam Hatip Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Hümeyra Yüce’nin ve Afyonkarahisar Dumlupınar BİLSEM Fen Bilimleri Öğretmeni Selda Topal’ın üstlendiği projeyle, ortaokul öğrencilerin bilimsel konulara olan meraklarını artırmak, yabancı dil becerilerini geliştirmek, teknolojiyi doğru kullanabilmelerini sağlamak ve Web 2.0 araçları ile içerik geliştirmeleri amaçlanmıştır.
Beyhan Gençay Ortaokulu Müdürü Sayın Osman Bingöl, projenin Hatay temsilciliğini üstlenen Fen Bilimleri Öğretmeni Sena Şimşek ve projede görev alan öğrenciler arasından; Alperen Usanmaz, Ayşegül Bilgili, Damlanur Songür ve Yunus Emre Kaya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Karahan’ı 08.06.2021 Salı günü makamında ziyaret ettiler. Proje çıktısı olan SciEng Dergisi ve proje hakkında bilgi verdiler.
Öğrencilerden Alperen Usanmaz, proje için geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşturduğu maskotu, geri dönüşüm robotunu tanıttı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Karahan, salgın sürecini avantaja çevirdikleri için proje ekibine teşekkür ederek, dil becerisini geliştirmenin avantajlarından bahsetti ve güzel çalışmalarının devamını diledi.
Gerçekleştirilen ziyaret, öğrencilerin, çıkardıkları dergiyi İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Karahan’a takdim etmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ