Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Bir engelli babasından…

Bir engelli babasından…
  • 01.09.2018
  • 758 kez okundu

Kalbi Bir Rica Var!

Özellikle İstanbul ve Bursa gibi şehirlerde engelli bireyler için de park ve oyun alanları kuran yerel idarelerin bu hassasiyetine dikkat çekenlerin, gerek Antakya Belediyesi ve gerekse Büyükşehir Belediyesi’nden ‘engelliler için özel dizayn edilmiş oyun gruplarından’ oluşmuş bir park beklentisi var.

“Tekerlekli sandalyesiyle hiçbir yardım almaksızın kolayca binilip-inilebilen salıncağın ve engelli çocuklar için yapılan oyun gruplarının keyfini çıkaran çocuğum, diğer çocukları izlemekten kurtuldu, ben de ona hüzünle bakmaktan…” Engelli bir çocuğa sahip olmanın ciddi anlamda sorumluluk gerektiğine işaret eden bir annenin kalbe dokunan ifadesi bu şekilde. 18 yaşında engelli bir kızı olduğunu söyleyen bir babanın söyledikleri mi? Çok farklı değil!
Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ve Lütfü Savaş’a hitaben kaleme aldığı cümleleri bizle paylaşan ve ‘olursa, o da çok mutlu olacak ben de’ diye ekleyen Antakyalı babanın talebi ve o talebe ekli cümleleri şöyle:
“Öncelikle iyi akşamlar dilerim. Sizden, tüm engelli çocuklar için ve engelli kızım için bir şey rica edeceğim. Bu özel çocuklarımızın nerdeyse oyun alanları hiç yok. Onların sosyalleşmeleri adına oyun alanları düzenlemenizi, hiç olmazsa parklardaki salıncakların daha yüksek olmasını rica ediyorum. Benim kızım 18 yaşında ve engelli. Parkta sallanmaya çok seven bir kız… Eminim onun gibi bir sürü özel çocuklarımız var. Maalesef, sallanırken, ayakları uzun olduğundan yerde fazlasıyla kalıyor ve bu yüzden sallanamıyor. Hiç olmazsa onlara özel salıncak yapsanız… Bu bile onları çok mutlu edecektir. Yüzlerindeki o gülümse bence her şeye değer. Şimdiden size teşekkür eder, saygılarımı arz ederim.”
-İKİ BAŞKAN’A-
Antakya kent merkezinde ciddi sayıda parkı ve oyun alanlarını hayata geçiren Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a bu kalbi ricayı bir kez de biz iletelim istedik! Sonuç alır mıyız bilmiyoruz ama, ‘kalp kalbi dinlermiş’ diyen şairin haklı olduğunu umalım istiyoruz. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ