Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Bir Festivalin ardından

Bir Festivalin ardından
  • 02.10.2019
  • 356 kez okundu

İki Ödül ve ‘Perde’…

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’ne ilişkin bir değerlendirme yapan Gazeteci Müjde Işıl, Antakyalı Oyuncu/Yönetmen Barış Atay’ın ikinci sineması olan ‘Aden’ için, “Yarışmadaki filmler içerisinde tür olarak en dikkat çeken yapımlar, ‘Aden’ ve ‘Kronoloji’ oldu. ‘Aden’, sinemamızda görmeye alışık olmadığımız western ve postapokaliptik türde gerilim üretiyor. En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazanan Funda Eryiğit’in, erkek dünyasında mücadele eden kadın performansı, günümüz kadınına mesajlarla dolu” dedi.
İkinci filmleri ile Festival’e renk ve güç veren Barış Atay gibi Yönetmenlerin önemli olduğuna da işaret eden Işıl, şunları söyledi.
“İlk filmini çeken yetenekli genç yönetmenlerin ikinci filmini göremediğimiz-den şikayet ediyoruz genelde. Bu yıl ulusal yarışmada, geçtiğimiz senelerde başarılı ilk filmlerini izlediğimiz yönetmenlerin ikinci filmlerini görmek, sinemamızın devamlılığı açısından ümit vericiydi. Barış Atay’ın Aden’i, Burak Çevik’in Aidiyet’i, Kıvanç Sezer’in Küçük Şeyler’i, Ali Aydın’ın Kronoloji’si gibi…” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ