Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

BİR KAÇ AĞAÇ ! AMA ÇOKÇA DA ALTIN !!!

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 09.08.2019
  • 638 kez okundu

Hikayemiz, Kaz Dağları !
Ayağa kalkan yüz binler !
Ağacıma dokunma diyenler !

Geçen bir arkadaşım, kendi arkadaşının hikâyesi üzerinden bir paylaşım yapmış, tam da buna dair…

Demiş ki…

Kanada’da yaşayan bir arkadaşım var; göle nazır bir evde oturuyor. Dün ona, “Bahçendeki ağaçlardan birini kesmek istesen ne olur” diye sordum. “İzin almadan dalına bile dokunamazsın” dedi. Göl yolundaki otları temizlemesine bile izin verilmiyormuş.

Kanada’da işler bu kadar sıkı olunca, bize gelmiş bir tanesi ! Gelmekle de kalmamış ! Kuracağı ALTIN madeni için ON BİNLERCE ağacı kesivermiş, AĞACIMA DOKUNMA diyen ülke insanını ise “kargaşa çıkarma amaçlı siyasi saldırılar” düzenlemekle suçlayıvermiş !

Komedi mi ?
Trajedi mi ?

*

Kadın Cinayetleri…
Temmuz ölümlerindeyiz…

Bugün, Gazete haberleri okuyalım mı biraz ?

Eldeki gerçeğimizde ilerleyelim…
‘Yokmuş’ gibi davrandığımız…
‘Düzelir’ diye umduğumuz…

Ama tekrarlarımızın kalabalığında tek tek yitirdiğimiz…

O zaman gelsin o ilk haber…


Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından hazırlanan rapora göre, Türkiye’de geçen Temmuz ayı içinde 31 kadın öldürüldü. Platformun raporuna göre, bu cinayetlerden beşi şüpheli ölüm olarak kayıtlara geçerken, 16 kadının ise neden öldürüldüğü tespit edilemedi.

İki kadının boşanmak istediği, dördünün ayrılmak istediği ve dört kadının daha kendi hayatlarına ilişkin karar almak isterken öldürüldüğü kaydedildi.

Raporda, “Kadınların kim tarafından, neden öldürüldüğü tespit edilmedikçe; adil yargılama yapılmayıp şüpheli, sanık ve katiller caydırıcı cezalar almadıkça, önleyici tedbirler uygulanmadıkça şiddet boyut değiştirerek sürmeye devam ediyor” denildi.

Haber devam etsin mi ?


Öldürülen 31 kadının 7’sinin kimin tarafından öldürüldüğü tespit edilemezken, 11’i evli olduğu erkek, biri eskiden evli olduğu erkek, biri arkadaşının evli olduğu erkek, biri abisi, biri babası, biri damadı, biri torunu, biri tanıdığı ve altısının da birlikte olduğu erkek tarafından öldürüldüğü kaydedildi.

16 kadının evde, yedisinin ise sokak ortasında cinayete kurban gittiği belirtilen raporda, “Birbirinden farklı bölgelerde ve illerde kadınlar öldürülüyor ve kadınlar, öldürülmediği şehirler istiyor” denildi.

Şu cümlede durdunuz mu ?

.*.
kadınlar, ÖLDÜRÜLMEDİĞİ şehirler istiyor !!!
.*.

Durmadınız mı ?

Durun !!!
Durun ve düşünün !!!

Bir seyahat bloğu yazan Asher ve Lyric Fergusson’un hazırladığı ve kadınların tek başına seyahat etmesinin güvenli olmadığı 20 ülkenin sıralandığı listede Türkiye’nin neden 13. sırada olduğunu DÜŞÜNÜN !!!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ