Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

“Bir kadın ve ortaklaştırdığı hedefler,

“Bir kadın ve ortaklaştırdığı hedefler,
  • 19.01.2018
  • 979 kez okundu

Belli kesimleri niçin bu kadar korkutuyor?”

Seçilmesinin hemen adından pek çok kişinin hedefi haline gelen ve hakkında soruşturma başlatılan CHP İstanbul İl  Başkanı Canan Kaftancıoğlu için konuşan, Hataylı Akademisyen ve Hukukçu Neval Oğan Balkız’ın sorgusu ‘kadın’ kimliği noktasında oldu…

CHP 36. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde 325 oyla yeni İl Başkanı seçilmesinin ardından, önce attığı ‘twitter’ mesajlar ve ardından da geçmişe dair söylemleri paylaşıldı. Canan Kaftancıoğlu, “Kadın kimliğimle erkek egemen siyasette var olmamdan korktular” derken, “Benim durduğum ve yaptığım siyasi mücadele kimlerin ne yediğine ne içtiğine neye inandığıyla değil insanların hak ve özgürlükleri çerçevesinde neyle mücadele ettiğidir” diye de ekledi.
Konuya dair kısa bir değerlendirme yapan Hataylı Akademisyen ve Hukukçu Neval Oğan Balkız’ın tespiti de ‘kadın’ ve ‘siyaset’ söylemi üzerine oldu.
“Canan Kaftancıoğlu, bir siyasetçi. Bir anne, bir doktor, bir eş, bir yurtsever, bir solcu ve bilincinin farkında olan, ilkelerini tutarlı şekilde savunan bir KADIN! ‘Hep birlikte eşitliğin kentini yaratacağız’ diyor. ‘Sosyal adaletten yana bir İstanbul kuracağız, kente ihanet edenlerin maskelerini indireceğiz’ diyor. Bunları, ‘Mustafa Kemal’in birer neferi olarak yapacağız’ diyor.
Bir kadın ve ortaklaştırdığı hedefler, belli kesimleri niçin bu kadar korkutuyor? Soruşturma, linç etme söylemleri ve karalamalar; ‘erkek müesses nizamın’ ancak kadın eliyle sarsılacağı gerçeği karşısında duyulan öfkenin şiddetini gösteriyor. Korkmasınlar, biz kadınlar, onları da kurtarmaya talibiz…”
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ