Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Bir kişi bile sınırı geçemez

Bir kişi bile sınırı geçemez
  • 02.09.2019
  • 1.734 kez okundu

Hatay’da önceki gün, Suriyelilerin, provokatörlerin etkisiyle sınırı geçme eylemi sonrasında yaşanan gerginlik güvenlik güçlerini alarma geçirirken, sınırdaki kaynaklar “Bir kişi bile sınırı geçemez” mesajı verdi.

Suriye’de, rejim güçlerinin ve Rus kuvvetlerinin İdlib’e yönelik askeri saldırıları sonucu, Türkiye’nin Hatay noktasındaki sınırında biriken sivillerin kalabalığına her gün yenileri ekleniyor. Binlerce Suriyeli, Türk topraklarına geçmek için bekleyişini sürdürürken, provokatörler de boş durmuyor. Cuma günü, provokatörlerin kışkırttığı Suriyeliler sınırı aşmaya kalkışırken, güvenlik güçleri olaya müdahale etti. Sınırdaki olayları yakından takip eden güvenilir kaynaklar, göç dalgasına karşı her türlü tedbirin alındığını belirterek, “Suriye’de rejim güçlerinin ve Rusya’nın İdlib bölgesine saldırıları derhal durmalı” tespitinde durdu ve uyardı… “Aksi taktirde, sınırımıza yönelik ciddi bir göç dalgası olacak!”
Bölgedeki kaynaklar, Türkiye’nin kararlı tutumuna dikkat çekerek, “Türkiye, sınırından bir kişi dahi olsa, Türkiye’ye almama kararlılığındadır. Türkiye, bu konudaki kararlı duruşunu devam ettirecektir” değerlendirmesinde dururken, “provokasyona dikkat” demeyi de ihmal etmiyor.
PROVOKASYONA DİKKAT
Yetkililer, vatandaşları, provokatörlere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yetkililer, “Hem sınır ilçelerimiz hem de tüm Hataylılar dikkatli olmalı. Provokatörlerin istediği doğrultusunda bir karışıklığa meydan vermemek için çok dikkatli olmalıyız. Sükûnetimizi korumalı ve devlet yetkililerinin açıklamalarına itibar etmeliyiz” şeklinde konuştu. -Haber Merkezi-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ