Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Bir Kişi Daha Eksilmeye Tahammülümüz Yok

Bir Kişi Daha Eksilmeye  Tahammülümüz Yok
  • 27.11.2019
  • 1.854 kez okundu

Kadınlar alanlara çıktı ve erkek şiddetini protesto etti

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü’nde alanlara çıkan kadınlar, erkek şiddetini protesto etti, “Bir kişi daha eksilmeye tahammülümüz yok” mesajını haykırdı.
Hatay Kadınlar Birlikte Güçlü’nün çağrısıyla Köprübaşı’nda bir araya gelen Antakyalı kadınlar basın açıklaması yaptı. “Eşit ve Özgür Yaşamak İçin Alanlardayız” yazılı pankartının açıldığı açıklamada “Yaşasın Kadın Dayanışması”, “Şiddete Karşı Kadınlar Savunmaya”, “Eşit ve Özgür Yaşamak İstiyoruz”, “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” pankartları da taşındı. Yüzlerce kadının katıldığı açıklamaya geçtiğimiz yıl Ukrayna’da katledilen Buket Yıldız’ın annesi Canan Yıldız ve dijital şiddetle mücadele eden Gülay Mübarek de katıldı.
Hatay Kadınlar Birlikte Güçlü adına açıklamayı yapan Burcu Özkaya, iktidarın politikaları sonucunda kadına yönelik şiddetin arttığını bildirdi, artarak devam eden kadına yönelik her türlü şiddete ve bu şiddeti besleyen zihniyet ve politikalara karşı, Emine Bulut’un “Ölmek İstemiyoruz!” haykırışıyla alanlarda olmaya devam edeceklerini dile getirdi.
Açıklama sonrası söz alan Gülay Mübarek, şiddetsiz bir hayatın dayanışmayla örülebileceğini söyledi. Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşen basın açıklaması, kadın dayanışmasını anlatan skeçler ve müzik dinletisiyle sona erdi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ