Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bir paylaşımcının…

Bir paylaşımcının…
  • 05.10.2019
  • 1.903 kez okundu

Samandağ’da köpeklerden duyulan rahatsızlığa yönelik tepkilere mesajı:
Deprem Uyarısını Onlar Verir…

Sosyal medyada “Epphillia P.Kennedy” ismi ve profili ile paylaşımlarda bulunan bir vatandaş, Samandağ’da halkın, köpek sürülerinden rahatsızlığına yönelik tepkilerine karşı, “Deprem uyarılarını sizlere verecek olanlar sadece onlardır” hatırlatmasında bulundu.
Epphillia P.Kennedy adlı paylaşımcının bu konudaki dikkate değer uyarısı şöyle:
“Kritik bölgedesiniz. Kopekleri yararlı hale getirmeniz gerekirken, zarar vermeye kalkıyorsunuz. Lütfen yapmayın. Samandağ, çok kritik alanda ve insanlarımızın çoğu tehlikenin farkında bile değil. Savunmasız bir yerdir, Samandağ… Son zamanlarda yaşanan deprem kaygısında da sizlere uyarı verebilecek olanlar, hayvanlardır. Sismologlara göre, köpekler, yerin altındaki kayaların hareketi tarafından üretilen elektrik sinyalini algılayabilirler. Köpeklerin, olası bir tehlikeyi tahmin etmelerinin nedeni de budur, derler! Ve doğrudur! Bu da, sizlerin olduğu kritik şehirde var olması gereken hayvan türleridir. Tek yapmanız gereken, onlara bir tabak yemek koymaktır. Bırakın, sizleri tanısınlar. Şu an elinizde bulunan tek gerçek uyarı silahlardır, onlar.
Yerinizde olsaydım, her sokağa birer köpek koyardım ve sokağı tanıması için, sizlerin kokusuna alışabilmesi için beslerdim. 2007’de Lübnan’da, 8 canlı daesh bombasına karşı bizi uyandıranlar köpekler olmuştu.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ