Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,32 / Satış: 8,35
€ EURO → Alış: 9,88 / Satış: 9,92

Bir tarafta artan sinek…

Bir tarafta artan sinek…
  • 10.04.2021
  • 533 kez okundu

Diğer tarafta biriken çöpler…

Maskeli ve Sosyal Mesafeli hayatlarımızın ‘hijyen’ başlığı içinde geçmesi için kurallar koyan ve o kuralların uygulanmaması noktasında ceza uygulayan yöneticilerin, artan sinek ve biriken çöpler için beklemesi için ne diyelim?

Havaların ısındığı dönemlerde, Asi Nehri boyunca ortaya çıkan ve her senenin ‘geleneksel’ halini tekrar ettiren sinek sorunu için yetkililerin ilaçlama işine ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Hem bölgede oturan vatandaşlar, hem de Asi Nehri boyunca uzanan yaya yolunu kullanan kalabalıklar, koloni şeklinde uçan sineklerin yaratabileceği sağlık sorununa işaret ederken, soruyor! “Neyi bekliyoruz?”
Bu konuda konuşan bir vatandaşın ifadesi ise salgının kuralları noktasında oldu ve mesajı da kent yöneticilerine gitti.
“Maskeli ve Sosyal Mesafeli hayatlarımızın ‘hijyen’ başlığı içinde geçmesi için kurallar koyan ve o kuralların uygulanmaması noktasında ceza uygulayan yöneticilerin, artan sinek ve biriken çöpler için beklemesi için ne diyelim? Tamam, biz de kurallara uyalım da, sizler de yapmanız gerekeni yapın. Bu sineklerin, mikrobu ondan ona taşımayacağı ne malum? Bunu düşünecek kadar paranoyak olduk, haklısınız! Ama madem bu haldeyiz, herkes üzerine düşeni bir zahmet yapsın!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ