Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Bir tarafta ‘ASFALT’ hikâyesi!

Bir tarafta ‘ASFALT’ hikâyesi!
  • 09.07.2019
  • 698 kez okundu

Diğer tarafta ‘HiBE’li bir proje…

İsmail Kimyeci’nin belediye başkanlığı döneminde, tescilli evler arasına asfalt yol çalışması yapan Antakya Belediyesi, Kurtuluş Caddesi’nin sağlıklaştırılma projesi kapsamında ise koordinasyonu üstlenecek! Peki, eldeki yanlışı da temizleyecek miyiz?

Antakya’nın tarih kokan doğu yakasının şu ana kadar ele alınmayan en önemli kısımlarından biri olan Kurtuluş Caddesi, ilk olarak Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından
2018-2023 İl Turizm Stratejisi ve Eylem Planı Çalıştayı’nda gündeme taşınmış ve buraya dair, “Ulucami ile Kurtuluş Caddesi arasındaki bölgeyi merkezden başlayarak trafiksiz bir alan oluşturma düşüncemiz var. Burada yapacağımız çalışma ile bazı yolların trafiğe kapatılması şeklinde. İlk başta vatandaşlarımızı biraz rahatsız edebilir. Ama bir müddet sonra insanlar bunun faydalı olduğunu görecektir” açıklaması yapılmıştı.
Çalıştay kapsamında verilen mesajda, “Kurtuluş Caddesi’nin yayalaştırma hususunu Büyükşehir Belediyesi’ne önerdim. Burasını, sokak sağlıklaştırma çalışması ile insanların gezip görebileceği bir yer haline getirelim” tavsiyesini paylaşan Vali Doğan’ın bu ilk adımı, gündeme düşen son haberle, yerini tam da bu noktaya özel geliştirilen bir projelendirmeye bırakmaya hazırlanıyor.
Bakanlık destekli ve 5 Milyon TL’lik bir hibeyi de kapsayan söz konusu çalışmada, Antakya Belediyesi’nin gereken ‘koordinasyonu’ gerçekleştireceği ifade ediliyor. Ancak, Antakya Belediyesi tarafından, Antakya’nın doğu yakasının hikâyesi içinde ‘asfalt ve beton yol’ döşeme şeklinde ilerleyen yanlışlara imza atması, ikinci proje için ‘soruları’ da gündeme taşıyor. Söz konusu yerel idarenin, önceki yanlışları konusunda nasıl bir adım izleyeceği ve yanlıştan dönüp dönmeyeceği ise bilinmiyor!
Peki, Kurtuluş Caddesi gibi önemli bir alanda çalışma gerçekleştirecek olan Antakya Belediyesi’nden buna dair bir açıklama gelir mi? -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ