Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Bir tarafta Sinekler, Bir tarafta Yarasalar

Bir tarafta Sinekler, Bir tarafta Yarasalar
  • 11.03.2020
  • 181 kez okundu

Türkiye’nin farklı kentlerindeki yerel idarelerin sağlık daire başkanlıklarına bağlı ekiplerin, duraklar ve toplu taşıma araçlarını dezenfekte ettiği bir dönemde, Antakya, kent merkezinden geçen ve havaların ısınmaya başlamasıyla beraber sineklenen Asi Nehri’nde benzer bir ilaçlama bekliyor.

Havaların ısınmasıyla beraber artan sinekler ve akşam saatlerinde ortaya çıkan yarasalar, Asi Nehri’nin yeni klasiği! Vatandaş ise herkesi rahatsız eden bu duruma yerel idarenin ilaçlama ile müdahale etmesini istiyor. İsterken de Türkiye’nin farklı kentlerinde, Korona Virüs’e karşı önlem olarak devreye alınan ‘dezenfekte’ işlemlerinin benzerinin Antakya’da da uygulanmasını istiyor.
Sığınmacılarla iç içe yaşayan kentte her gün binlerce kişinin yolculuk yaptığı otobüsler ile otobüs duraklarının ilgili ekipler tarafından detaylı temizlik işlemlerinin ardından ilaçlarla dezenfekte edilmesi gerektiğine işaret eden bazı vatandaşların Antakya Gazetesi ile paylaştığı ifadeler şöyle:
J.Ç. >> Bu, ‘bir şey var da, önlem alınsın’ değil! Bu, vatandaş olarak bizlerin daha iyi hissetmesi adına alınması gereken bir önlem.
H.M. >> Bir kere bunu konuşmaya bile gerek yok. Bu kadar sığınmacı ile iç içe yaşanan bir kentte, bunu, bizi yönetenlerin düşünmesi ve devreye sokması gerek.
G.P. >> Asi’nin geleneği ya da bizlerin! Hangisi? Sivrisinekler tamam da, şu yarasaların görüntüsü korkutucu! -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ