Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Birçok ilde, birçok belediyede…

Birçok ilde, birçok belediyede…
  • 07.03.2020
  • 134 kez okundu

Bizim dezenfekte çalışmamız mı?

Virüs kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla, ülke genelinde yerel belediyeler tarafından toplu taşıma alanlarında gerçekleştirilen dezenfekte çalışmalarına işaret edenler, Antakya özelinde, Hatay’a işaret ediyor.

400 bini aşkın sığınmacı kalabalığı ile iç içe yaşayan ve aynı zamanda bir sınır kenti de olan Hatay’da, bugüne kadar, toplu taşıma sistemine yönelik dezenfekte çalışması yapılıp yapılmadığını soran vatandaşlar, bir çok şehirde ‘korona virüs’ riskine karşı buna dair adımlar atıldığına dikkati çekiyor. Otobüslerin ve durakların bu anlamda hijyen tutulması gerektiği konusundaki hassasiyetlerini paylaşan vatandaşların söyledikleri ise tedirginliklerine dair.
G.Ç. >> Onlara karşı değilim, ama her gün Suriyelilerle iç içeyiz, otobüslerde. Camlar kapalı, ki öyle bir kalabalık halinde gidiyoruz ki, kaza olsa, nefessizlikten öleceğiz. Zaten bu anlamda da kontrol hak getire! En azından temizlik konusunu gündeme taşısalar. Başka illerde yapılıyor, izliyoruz.
U.P. >> Bence sadece halk otobüsleri de değil, ama şehir içinde herkese açık tuvalet alanlarının da benzer bir temizliğe, ilaçlamaya ihtiyacı var. Ama biz bunu konuşuyoruz ya, bizdeki belediyeler Asi Nehri’ndeki sineği bile ilaçlamaktan aciz… Bunu mu düşünecek!
Y.B. >> Bence belediyeler yapmaz, ama Valilik önderlik etmeli o yüzden. Yoksa kimsenin düşüneceği yok! -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ