Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Bisiklet yollarının yapılmasında çalışmalarımız sürecek ..

Bisiklet yollarının yapılmasında çalışmalarımız sürecek ..
  • 28.05.2018
  • 766 kez okundu

Bisiklet Spor Kulübü’nde 2. Yaş Coşkusu

Hatay Bisiklet Spor Kulübü Derneği, 2.kuruluş yıldönümünü coşkulu bir etkinlikle kutladı. Herod Garden Cafe’de gerçekleşen kutlama yemeğine Hatay Bisiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Prof. Dr.Şerafettin Kaya, Yönetim Kurulu üyeleri ve üyeler aileleri ile birlikte katıldı.
On kişi ile başladıkları gruplarının günümüzde çok sayıda bisiklet tutkununu bünyesine kazandırdığını, pedal sallayan örnek bir dernek olduklarını ifade eden Hatay Bisiklet Spor Kulübü Derneği Başkanı Prof.Dr.Şerafettin Kaya, her ne kadar resmiyette 2. yaşlarını kutluyorlarsa da, geçmişlerinin 10 yıla dayandığını söyledi ve şunları dile getirdi: “Birbirinden değerli bisiklet sevdalılarının oluşturduğu derneğimizin 2.yıldönümü kutlama, birlik, beraberlik ve dayanışma yemeğinde bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hatay Bisiklet Spor Kulübü Derneği olarak bu zaman zarfında düzenli olarak düzenlediğimiz bisiklet turlarımızın yanında üyelerimize ve özellikle küçük yaştaki bisiklet tutkunlarına güvenli bisiklet kullanımı hakkında hem teorikte hem de pratikte faydalı bilgilendirmeler yaptık. Bu çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Mesela ekip arkadaşlarımız ile önümüzdeki hafta Küçük Dalyan Mahmut Yarım Ortaokulunda vereceğimiz seminerde bisikleti sevdirmek ve trafikte farkındalık yaratmak adına öğrencilere faydalı bilgilendirmeler yapacağız. Her yıl başarı ile tamamlayarak herkesin takdirini kazandığımız Atamıza pedal çevirdiğimiz etkinliğimizi bu yıl da coşku ile yapmayı planlıyoruz. Dernek olarak etkinliklerimizle bisiklet kullanımını arttırma ve bisiklet yollarının yapılması konusunda çalışmalarımızı sürdüreceğimizi bir kez daha yineleyerek bu güzel gecenin hazırlanmasında emekleri geçen Demet Zeydan, Serhat Gözel ve Gazi Erdinç Kutlu Hocamız başta olmak üzere katılım gösteren tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum.”
Etkinlikte, Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile 2.yıl pastası kesildi, Hatay Bisiklet Spor Kulübü Derneği üyelerinin de aralarında bulunduğu Anatolia Müzik Grubunun seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar eşliğinde konuklar gece boyunca eğlenme olanağı buldu. -Mehmet ÖZGÜN –

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ