Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

Bitki Koruma Kursu

Bitki Koruma Kursu
  • 27.02.2020
  • 455 kez okundu

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı Hazırlık Kursu düzenlendi

MKÜ Bitki Sağlığı Kliniği Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde MARGEM Toplantı Salonu’nda, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak olan Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı’na yönelik mesleki bir kurs düzenlendi.
Bitki Sağlığı Kliniği Uygulama ve Araştırma Merkezinden ve konu uzmanlarından Prof. Dr. Şener Kurt (Müdür), Yönetim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Soner Soylu, Prof. Dr. İlhan Üremiş, Prof. Dr. Erdal Sertkaya ve Öğretim Görevlisi Dr. Aysun Uysal tarafından 2 gün süreyle düzenlenen kursa, Hatay ilinden ve il dışından katılan 27 Ziraat Mühendisi, Teknikeri ve lisansüstü öğrenciler katıldı.
Kurs kapsamında; bitki hastalıkları, bitki zararlıları, yabancı otlar ile bunlara yönelik mücadele yöntemleri, tarım ilaçları ve Bitki Koruma Ürünleri Yönetmeliği konularında, 16 saat süren bir eğitim verildi. Kursun başarılı bir şekilde tamamlanmasından sonra, BKÜ Bayilik Sınavı’na girecek olan adayların, hem kişisel bilgi düzeyinin güncellenmesi hem de iletişim ağlarının güçlendirilmesi sağlandı. Ayrıca daha önce yapılmış olan sınavların soru tarzlarından yola çıkılarak, 11 Nisan 2020 tarihinde yapılacak olan sınava yönelik soru ve cevaplama teknikleri üzerinde bilgilendirme yapıldı.
Katılımcılara, kurs sonunda, ders materyali olarak anlatılan konularla ilgili olarak bilgisayar ortamında hazırlanmış soru bankaları, kurs sunumları ve ilgili belgeler verilerek ve bazı bilgiler de sosyal medya ortamlarında paylaşıldı. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ