Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

Bitki koruma ürün satış bayiliği sertifikası

Bitki koruma ürün satış bayiliği sertifikası
  • 15.09.2020
  • 1.465 kez okundu

Kurs online

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Ziraat Fakültesi, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı’na hazırlık kursunun online olarak gerçekleştirildiğini duyurdu.
MKÜ’den, etkinlikle ilgili şu bilgi verildi:
“Üniversitemiz, Bitki Sağlığı Kliniği Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİSAK) ve Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM) işbirliğiyle, 31 Ağustos-5 Eylül 2020 tarihlerinde Online Video Konferans uygulamasıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak olan Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancılık Sınavı’na yönelik hazırlık kursu düzenlendi.
Bitki Sağlığı Kliniği Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü’nden, konu uzmanları Prof. Dr. Şener Kurt (Müdür), Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Soner Soylu, Prof. Dr. İlhan Üremiş, Prof. Dr. Erdal Sertkaya, Öğretim Görevlisi Dr. Aysun Uysal ve Ziraat Yüksek Mühendisi Nedim Sakçı’dan oluşan ekip tarafından ülkemizde ilk kez düzenlenen online kursa, ülkemizin farklı illerinden 34 Ziraat Mühendisi ve Teknikeri ile lisansüstü öğrenciler katıldı.
Kurs kapsamında; bitki hastalıkları, bitki zararlıları, yabancı otlar ile bunlara yönelik mücadele yöntemleri, tarım ilaçları ve Bitki Koruma Ürünleri Yönetmeliği konularında 6 gün süreyle toplam 24 saat süren bir eğitim verildi. Kursun başarılı bir şekilde tamamlanmasından sonra BKÜ Bayilik Sınavı’na girecek olan adayların hem kişisel bilgi düzeyinin güncellenmesi hem de iletişim ağlarının güçlendirilmesi sağlandı. Ayrıca daha önce yapılmış olan sınavların soru tarzlarından yola çıkarak, 17 Ekim 2020 tarihinde yapılacak olan sınava yönelik soru ve cevaplama teknikleri üzerinde bilgilendirmeler yapıldı. Kurs sonunda, ders materyali anlatılan konularla ilgili, bilgisayar ortamında hazırlanmış soru bankaları, kurs sunumları ve ilgili yardımı kaynaklar, sosyal materyaller, kurs katılımcılarıyla da paylaşıldı.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ