Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Biz de Evde Kalmak İstiyoruz…

Biz de Evde Kalmak İstiyoruz…
  • 21.03.2020
  • 509 kez okundu

Antakya Küçük Sanayi sitesindeki işçiler, koronavirüs salgını riskine karşı önlemler kapsamında kapatılan işyerleri kategorisinden olmadıklarını, bu nedenle günlük çalışma programının aynen sürdüğünü, en önemlisi de riskli kişilerle temasta bulunduklarını bildirip kaygılarını dile getirdiler.
Antakya Küçük Sanayi Sitesi çalışanları adına kaleme alınan paylaşım şöyle:
“Bizler, Antakya Yeni Sanayi Sitesi’nde, her gün farklı ülkelerden tırların ve konteynerlerin girip çıktığı, günde en az 100 insanla muhatap olan emekçileriz. Burada, sizin de bildiğiniz üzere, hiçbir faaliyet durmadı. Çevremiz ve işyerlerimiz dezenfekte edilmedi. Belki patronlarımızın umurunda değil. Çünkü onlar genelde 1 saat işyerlerine uğrarlar, ama biz kendi canımızın kıymetini geçtik, evde eşimize, okulu tatil olan çocuğumuza, yaşlı anne ve babamıza bulaştırmaktan korkuyoruz.
Patronlarımız, kendi sağlıkları kadar bizim sağlığımızı düşünmedikleri için ve virüsten korktuklarından daha çok ücretli izin vermekten korktuklarından dolayı, ücretsiz de olsa biz de izin almak, Cumhurbaşkanımız ve diğer yetkililerin dediği gibi ‘evde kal’mak istiyoruz. Lütfen sesimizi duyun, duyurun.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ