Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bizde Metal Yorgunluğu Olmaz

Bizde Metal Yorgunluğu Olmaz
  • 13.11.2017
  • 653 kez okundu

Türk Eğitim Sen’in 15 yıllık Başkanı Recep Tuncay, veda ederken mesaj da verdi:,

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen Hatay Şube Başkanı Recep Tuncay, 15 yıl süreyle sürdürdüğü başkanlık görevini bırakırken, yıllarca birlikte omuz omuza yürüdüğü ekibe bu görevi huzur içinde bıraktığını belirtti. Tuncay, “Bizde metal yorgunluğu olmaz. Aynı davada birlikte mücadele ettiğimiz, el ele verdiğimiz dava arkadaşlarımız kaldığımız yerden devam edecekler” dedi.
Cumartesi günkü Genel Kurul’da, 15 yıl süreyle yürüttüğü Türk Eğitim Sen Hatay Şube Başkanlığı görevini bırakan Recep Tuncay, son konuşmasında şunları söyledi:
“Bizde metal yorgunluğu olmaz. Allah’ın izniyle, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Dinlenmemek üzere yola çıkanlar yorulmazlar…’ Yorulmadık, yıpranmadık, alnımız ak başımız dik elhamdülillah… Bundan böyle dava aynı, ama başka bir platformda yine aynı aşk ve şevkle hizmetime devam ederken, yeni yönetimde görev alacak arkadaşlarımın sendikamızı zirvelere taşımaya ve sizlerin hakları için gereken mücadeleyi yapmaya devam edeceklerinden zerre kadar bir tereddüdüm yoktur.”
Veda konuşmasında,15 yıllık Başkanlığı döneminde dava arkadaşlarıyla birlikte ne kolayı ne de zoru seçtiklerini, ama doğru olanı seçtiklerinin altını çizen Recep Tuncay, haklıdan yana olmanın daima gururunu yaşadıklarını bildirdi ve 15 yıllık süreçle ilgili şunları anlattı:
“2002 Yılında sendikalı üye sayımız 700 ile 800 arasındayken, bugün çok şükür üye sayımız 2400 kişiye ulaşmıştır. Sendika binamızı almayı Rabbim bize nasip etti. Başkanlığımın son günlerinde de bu binayı kentsel dönüşüm kapsamında yenileme imkanı nasip oldu, müteahhitle anlaştık. Yeni yönetime seçilecek arkadaşlar bir iki sene içerisinde yeni binada hizmet verecek inşallah. Şimdiden üyelerimize hayırlı olsun.
15 Yılı aşkın, bu görevi bir onur ve şeref bilerek yapmaya çalıştım. Mutlaka eksikliğimiz ve hatamız olmuştur. Bu mücadelem sırasında hiç arzu etmemiş olmama rağmen, aranızdan bazılarını kırmış ya da üzmüş olabilirim. Bu yüzden hepinizle helalleşmek istiyorum. Hakkınızı helal edin. Ben de hakkımı gönüldaşlarıma helal ediyorum.
Bayrağı devralan arkadaşlarımın, sendikal mücadeleyi çok daha iyi noktalara getireceklerine gönülden inanıyorum. Üyelerimizden işyeri temsilcilerimize, ilçe yöneticilerimizden şube yönetimlerimize kadar, teşkilatımıza büyük bir adanmışlık ve inançla emek veren tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”
-Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ