Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,65 / Satış: 8,69

Bizde Örneği Var mı?

Bizde Örneği Var mı?
  • 15.11.2019
  • 411 kez okundu

Proje Uygulanıyor mu?

Diyarbakır’da, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın imzaladığı protokol çerçevesinde hayata geçirilen “Müze ve Ören Yerlerinin Dersliklere Dönüştürülmesi Projesi” kapsamında, öğrenciler, 3 bin yıllık Zerzevan Kalesi’nde ders işledi.

Tarihi ve kültürel mirasın ‘çocuklar’ başlığında daha iyi öğrenilmesi ve sahiplenilmesi amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın imzaladığı protokol çerçevesinde hayata geçirilen Müze ve Ören Yerlerinin Dersliklere Dönüştürülmesi Projesi’nin en çarpıcı örneklerinden biri Diyarbakır’da hayata geçirildi. 3 bin yıllık Zerzevan Kalesi, hem çocuklara ve hem de işlenen derse ev sahipliği yaptı.
Konuya ilişkin konuşan bir Öğretmen’in ifadesi, uygulamanın yerindeliğine dair…
“Diyarbakır’da, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Zerzevan Kazı Başkanlığı tarafından yürütülen ‘Zerzevan ile Kültürümü Öğreniyorum’ Projesi kapsamında yapılan etkinliği ben de izledim. İnanılmaz güzel bir uygulama. Bizde de uygulaması illa ki olacaktır ve ben sonuna kadar destekliyorum. Çünkü bu tür şeyleri kitaplardan öğretebilirsiniz belki ama, bu kadar etkili olmayacaktır onların üzerinde. Ortamında bulunmak ve o hikâyenin içinde olmak, sanırım, bizden onlara teslim emanetler adına, olması gereken. Projeyi sonuna kadar destekliyorum ve bizde ne zaman olur, bunu merak ediyorum.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ