Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

Bize Yakışmıyor! Değiştirsek mi?

Bize Yakışmıyor! Değiştirsek mi?
  • 15.02.2020
  • 943 kez okundu

Antakya kent merkezinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi ana binasının hemen yanında, Ziraat Bankası bahçesinin ön kısmına dikilen paslı bir demirin ucunda işaret edilen Adnan Menderes Caddesi / Cumhuriyet Mahallesi ibaresi için tercihimizde bir değişiklik yapsak mı? İşaret tabelamızı değiştirsek!

Gaziantep ve Afyonkarahisar ile beraber üstlendiği Gastronomi Kenti ünvanı, EXPO başlığında sürdürdüğü hazırlıklar, sahip olduğu marka kent kimliği ve daha fazlası adına, katıldığı tüm tanıtım platformlarında farkını ortaya koyan ve bu anlamda kent idarecileri eliyle davetini de ilk elden yapan Antakya özelindeki Hatay, ‘biraz daha özen’ istiyor.
Büyükşehir Belediyesi ana binasının yanından uzanan Adanan Menderes Caddesi / Cumhuriyet Mahallesi için Ziraat Bankası bahçesinin ön kısmına dikilen ‘paslı’ yön tabelası için konuşanlar, tartışmalı o ‘özen’ için şunları dile getirdi:
Y.U. >> Aslında çok fark edilmese de, detay detaydır ve bu kent adına özlenen ‘özen’ adına, evet, değiştirilmeli diye düşünüyorum. Aslında zor bir şey değil. Bir günlük iş! Hatta bir saatlik! Yeter ki, benim ya da sizin gördüğünüzü onlar da görsün! Tabi sorun şu… Görüp de umursamıyorlarsa, bu bir problem ya da var olan problemi geçiştiriyorlarsa, ki nasılsa idare ediyor diyorlarsa, bu daha ciddi bir durum!
H.C. >> Hatırlıyorum da, bu durum bir dönem turizm yön tabelalarında da yaşanmıştı. Biraz Türkçe ve hiç olmayan İngilizce ile gelenlere yön anlatma çabamızı unutur muyum hiç! Bu, ona göre biraz daha önemsiz gibi duruyor tabi ama… Bakıldığında, burası ana cadde! Cumhuriyet Anıtı’na bakan bir nokta. Asıl olarak da, belediyenin tam dibi! ‘Özen’ diyorsak eğer, böylesi görünen bir yerde o özene sahip çıkmamız gerekmiyor mu?
T.Ş. >> Epeydir burada bu tabela. Paslı bir demirin üstüne çakılı hali, rahatsız ediyor. Ama beni rahatsız etmesi çok önemli değil! Bu kenti yönetenler bu paslı demirin yön tabelası olarak üstlendiği misyondan rahatsız mı, ki asıl olan da bu! -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ