Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

Bizim Değil Sizin Ayıbınız

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 07.09.2019
  • 1.840 kez okundu

İyi günler sevgili okuyucu.

Hatay Valiliği ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkiler birimleri, bir konuda kanımca tam anlamıyla sınıfta kaldılar. Bu konuyu dile getirmem belki etik değil ama, onların dikkatini birilerinin çekmesi ve yaptıkları hatayı başkalarına da yapmamaları açısından son derece önemli.

Biz, Antakya Gazetesi olarak, 4 Eylül 2019 Çarşamba günü 53. Yayın yılımızı kutladık. Yerel bir gazete, bu kent içinde yarım asırdan fazla bir süre emek ve çaba verirken, halkın taraflı ve tarafsız takdirini kazanmışken, yedi kat yabancılar bile bu günü kutlarken, ne Sayın Valimizden ne de Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızdan en ufak bir kutlama dahi gelmedi. Bu kabul edilebilir bir durum mu? Elbette ki Valimiz ve Belediye başkanımız, içinde bulundukları yoğunluktan bu tip gelişmeleri yakından takip edemezler. Bu sebeple, yanlarında işi gücü bu olan ve iyi okullardan mezun olmuş Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürleri ve personelleri çalışır. Vali ve Belediye Başkanı atlayabilir, unutabilir, görmeyebilir ama altında sadece bu işlere yarayan çalışanların görmeme, atlama ve unutma lüksü yoktur.

Sizler, yerel basını ciddiye almazsanız, büyük hata yaparsınız. Biz bu eleştiriyi, bayramda bize şeker verilmeyip ağlayan bir pozisyonda yapmıyoruz tabi ki. Burada ciddi bir mental sorun var. Basın yayın ve halkla ilişkiler birimi adım adım Vali ve Belediye Başkanını izlerken, bir zahmet yerel basına da bir göz atsın.

Ah… Eski Valilerimiz ve Belediye Başkanlarımız ne de duyarlılarmış. Böylesi özel günlerimizi ilk kutlayanlar, kuşe kağıda özel mesaj yollayanlar, bugün işi sadece Tweet atmak olan Basın Müdürü ve Halkla İlişkiler personeline gebe kalmış. Bu üzücü.

Şimdi soruyorum… Hatay Valiliği ve Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanlığı, yerel basını izliyor mu? Takip ediyor mu? Ciddiye alıyor mu? Bugün bize yapılan bu eksiklik, acaba bundan böyle bir gelenek haline gelip, ‘artık biz ne yazarsak yazalım, 100 yaşına basalım’, hiç mi ciddiye alınmayacak?

Bir kısmının işi gücü, katıldığı sünnet düğünlerinde sünnet olan çocuğu kucağına alıp tweet atmak olan Hatay’ın on bir Milletvekilinden Sayın CHP Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları hariç, hiçbiri de bir mesaj ya da kutlama yapmadı. Bu ilginç değil mi? Bu durum, bizim ciddiye alınmayacak, takdir edilmeyecek bir yayın anlayışımız olmasından değil, tamamen, bu atanmış ve seçilmişlerimizin eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Biz, saygın bir konumumuz ve yerimiz olduğunu biliyoruz. Yapılacak kutlama ya da tebrik bizi ne yüceltir ne de aşağıltır. Ama seçilmiş ve atanmışlarımız hakkında fikirlerimizi etkiler.

Siz değerli okuyuculara soruyorum… 53 yılı geride bırakan bir gazetenin; İlin Valisi, Belediye Başkanı ve seçilmiş bir çok Vekili tarafından kutlanmaması, bizim mi ayıbımız yoksa onların mı?

Takdir sizin.

İyi çalışmalar.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ