Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,92 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Bizler, Hz. Ali’ye Hürmet Eder, Çocuklarımıza Örnek Gösteririz…

Bizler, Hz. Ali’ye Hürmet Eder,  Çocuklarımıza Örnek Gösteririz…
  • 21.08.2019
  • 648 kez okundu

Vali Doğan, Alevi İslam İnancını Yaşatma Derneği’ni ziyaret etti, “Gadir-i Hum Bayramı” sevincine ortak oldu…

Hatay Valisi Rahmi Doğan, il protokolü ile birlikte, Hazreti Muhammed’in (SAV) Veda Haccı dönüşünde Hazreti Ali’yi taltif ettiği gün olarak bilinen “Gadir-i Hum Bayramı” sevincine ortak olmak için, Alevi İslam İnancını Yaşatma Derneği (ALİYAD) Başkanı Nasreddin Eskiocak’ı ziyaret etti.
Vali Doğan, ziyaretteki konuşmasında şunlara yer verdi:
Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (SAV) ilk iman edenlerden biri olan Hz. Ali, yaşantısıyla tüm Müslümanlara örnek olmuştur. Bizler, Hz. Ali’ye hürmet eder, çocuklarımıza anlatır ve örnek gösteririz. Etrafımızdaki coğrafya kan gölüne dönmüşken, bizi birbirimize bağlayan bu bayramlar daha da önem kazanmaktadır. Geleneği yaşatmak ve sonraki nesillere aktarmak hepimizin görevidir.
Bizi çok samimi karşıladınız. Allah razı olsun. Bu mutlu gününüzde, bizler de yanınızda olmak istedik. Bu hoşgörü ve kardeşlik ikliminin oluşmasında katkısı bulunan herkese teşekkür ediyor, Gadir-i Hum Bayramı’nın öncelikle sizlere, ilimize, ülkemize, huzur, muhabbet ve kardeşlik getirmesini diliyorum.”
ALİYAD Başkanı Nasrettin Eskiocak da, Vali Doğan ve beraberindekilerin kendilerine yapmış olduğu ziyaretle, bayram sevinçlerine bir başka bayram sevinci daha kattıklarını ifade ederek, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bayram geleneği olan “Hirisi”nin ikram edildiği ziyarette, Vali Doğan’ın yanı sıra, 2. Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ümit Durmaz, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Ortodoks Cemaati Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Ortodoks Kilisesi Ruhani Reisi Dimitri Dogum, Harbiye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Yusuf Ceylan ile vatandaşlar kayer aldı. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ