Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

BKİK: İktidarın Hakemine, Yandaşın Oyununa Teslim Olmayacağız!

BKİK: İktidarın Hakemine,  Yandaşın Oyununa Teslim Olmayacağız!
  • 28.08.2019
  • 673 kez okundu

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu (BKİK), hakem heyeti kararı beklenen kamu çalışanlarına yönelik toplu sözleşme görüşmeleri değerlendirmesinde, ne görüşmeleri sürdüren sendikaya ne de iktidarın hakem oyununa teslim olunmayacağını bildirdi.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Hatay İl Temsilcisi, aynı zamanda Eğitim İş Şube Başkanı da olan H. Suat Sadış, 1 Ağustos’ta başlayan Toplu Sözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlandığını ve görüşmelerin Hakem Kurulu’na havale edildiğini söyledi.
Sadış, “Yandaş konfederasyon, üzerine düşen tiyatroyu fazlasıyla oynayarak sorumluluğu Hakem Heyetine bırakıp meydanlardan kaçmıştır” dedi.
Kamu emekçilerinin zammını belirleyecek Hakem Heyeti’nin 11 kişiden oluşurken, Kurul’daki 4 kişinin sendikalardan, 7 kişinin ise Cumhurbaşkanı tarafından belirlendiğini hatırlatan Birleşik Kamu İş Konfederasyonu İl Temsilcisi Suat Sadış, “Bu haliyle pazarlık masası, satış masasına dönüşmüştür. Yandaş konfederasyon, her zaman olduğu gibi yine kamu emekçilerini yüz üstü bırakmıştır. Sözde Toplu Sözleşme masasının adaletli olmadığını bildiğimiz gibi, Hakem Heyetini de adil bulmuyoruz. Sözde Toplu Sözleşme masasında yapıldığı gibi, Hakem Heyeti Kurulu da; enflasyonu, vergi dilimlerini, açlığı-yoksulluğu, 3600 ek gösterge talebini, grev hakkını, zam talebini, kamu emekçilerinin ekonomik, mesleki, örgütsel ve sosyal haklarını, temel gıda ürünlerini ve temel giderleri yok sayacaktır” dedi.
Birleşik Kamu İş Konfederasyonu açıklamasının son bölümünde şöyle denildi:
“Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak, Hakem Heyeti Kurulu’ndan, 2020-2021 yılları için açıklanan Sözde Toplu İş Sözleşme maaş zamlarıyla ilgili hükümleri yeniden gözden geçirmeye ve zam oranlarının, kamu çalışanlarının insanca yaşayacakları şekilde yeniden belirlemeye çağırıyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ