Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

BM Heyeti Hatay’da

BM Heyeti Hatay’da
  • 31.07.2021
  • 227 kez okundu

Vali Doğan’la görüştü, Hassa’ya gitti, Arıtma Tesisini inceledi…

Kısa adı UNDP olan, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, önceki gün geldiği Hatay’da Vali Rahmi Doğan’a ziyarette bulundu, daha sonra Hassa’ya geçti ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait arıtma tesisinde incelemelerde bulundu.
Vali Doğan, konuğu Vinton’ı, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, farklı inanışları ve etnik yapıları aynı çatı altında barış ve hoşgörüyle bir arada tutan kadim şehir Hatay’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirtti. Vinton da Vali Doğan’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, mültecilere kapılarınızı açmanız ve yaptığınız yardımlardan dolayı, kurumum ve şahsım adına çok samimi duygularla hayranlık besliyorum” dedi.
UNDP Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, beraberindekilerle birlikte daha sonra, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı HATSU kurumunun Genel Müdürü İkbal Polat ile görüştü.
UNDP Türkiye Temsilcisi Vinton ve beraberindekiler, daha sonra HATSU Genel Müdürü İkbal Polat ile Hassa’ya gitti ve buradaki atıksu tesisini gezdi, incelemelerde bulundu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ