Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Böke, 2019’u değerlendirdi

Böke, 2019’u değerlendirdi
  • 19.03.2018
  • 835 kez okundu

Söylediklerine açıklık getirdi

Selin Sayek Böke: “Biz, seçmenimize güveniyoruz. AKP ve kurduğu seçim mekanizmasına güvenmiyoruz.”

Ankara’daki Hatay kökenli siyasetçilerden CHP’li Selin Sayek Böke’nin geçtiğimiz günlerde sosyal paylaşım hesabı üzerinden attığı bir twitter mesajı ile gündeme düşen ‘CHP seçimleri mi boykot edecek?’ tartışmasında son konuşan isim yine Böke oldu. Böke’nin tartışmalara neden olan ‘seçim ittifakı kanunu’ bağlamındaki mesajında şu ifadeler kamuoyu ile paylaşılmıştı:
“Dün gece, adil ve güvenli seçim yok edildi. Ya izleyeceğiz ya da gerçek bir seçimin asgari koşulları sağlanana dek boykot ve/veya çekilme seçeneklerini ele alacağız. Karar hepimizin!”
Böke, buna dair son açıklamasında ise söylediklerine bir kez daha açıklık getirdi ve son noktayı koydu:
“Özellikle yanlış anlatanlar var, tekrarladık… Önerimiz, bugün bir seçim boykotu kararı alınması değil, güvenli seçim için her olağanüstü yöntemi kullanma kararlılığını sergileyerek dayatılan hileli seçimden geri adım attırmak, seçim hakkımızı geri almaktır. Bu yasa yokmuş gibi davranarak, dayatılan şartları kabul ederek seçim hakkı korunamaz. Güvenli seçim hakkımız için gerçek bir mücadele, bir kararlılık ortaya koymalıyız. Testi kırılmadan…” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ