Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,77 / Satış: 5,79
€ EURO → Alış: 6,36 / Satış: 6,39

Böke, Hatay’da;

Böke, Hatay’da;
  • 03.04.2017
  • 1.115 kez okundu

16 Nisan, ülke için bir yük, ama fırsata dönüştürülebilir…

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, hafta sonunu Hatay’da geçirdi. Cumartesi günü Arsuz’da konuşan Selin Sayek Böke, 16 Nisan referandumunun gereksiz ve ülke için bir yük olduğunu, ancak bunun bir fırsata dönüştürülebileceğinin altını çizdi.
Arsuz’da konuşan Selin Sayek Böke, “16 Nisan’daki fırsatı bireysel olarak iyi kullanıp, siyasetin öznesi biz olduğumuzu siyasetçilere anımsatmak için ‘Hayır’ları çoğaltan, özgürlükçü demokrasiye ilk büyük adımı atan bir festivale dönüştürmeliyiz 16 Nisan’ı…” dedi.
CHP Sözcüsü Böke’nin referandumla ilgili açıklamaları şöyle:
“Aslında 16 Nisan, ülke için büyük bir yük. Hiç ihtiyacımız yokken, bütün ülke, bir rejim değişikliği tartışmasına girdi. Aynı zamanda bu değişikliği tartışıyor olmamız, orda kullanacağımız oy, tam da olmayan kalkınma stratejisini yazmak için, talep etmek için büyük bir fırsat. Her şeyden önce, ortak aklı önceleyen katılımcılığa ve şeffaflığa imkan veren bir özgürlükçü demokrasi çerçevesine ihtiyacımız var ve 16 Nisan’da Türkiye’nin karşısına konulmuş olan sandık, özgürlükçü bir demokrasi ile otoriter bir yapı arasında, karanlıkla aydınlık kadar, siyah ile beyaz kadar birbirinden farklı iki yol. Bizim, 16 Nisan’daki fırsatı bireysel olarak iyi kullanıp, siyasetin öznesi biz olduğumuzu siyasetçilere anımsatmak için Hayır’ları çoğaltan, özgürlükçü demokrasiye ilk büyük adımı atan bir festivale 16 Nisan’ı dönüştürmeliyiz.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ