Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

Bölge işadamlarının gündemi:

Bölge işadamlarının gündemi:
  • 13.02.2019
  • 399 kez okundu

Suriye’de kriz bitsin!

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz: “Suriye’de yaşanan olaylar, Hatay ticaretini olumsuz yönde etkilese de, bu sorunların zamanla aşılacağının ve ticaret hacmimizin daha da artmasını umut etmekteyiz.”

Önceki gün Ticaret Bakanlığı’ndan gelen bir heyet, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda (İTSO) Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya geldi, sorun başlıklarını dinledi, çözüm yolları için fikir alışverişinde bulundu. İşletmelerin, Ticaret Bakanlığı ile ilgili talep ve isteklerini öğrenmek amacıyla İskenderun’a gelen heyet, ziyaretleri kapsamında bir araya geldikleri İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’dan bölge ekonomisi hakkında bilgi alma fırsatı da buldu.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini aktaran Yılmaz, şunları söyledi:
“İskenderun, demir-çelik sanayisi başta olmak üzere; Filtre sektörü, hizmet sektörü, nakliye sektörü ve limanı ile bölgede önemli bir potansiyele sahip. İskenderun, Ortadoğu’ya yakınlığı ile de ihracatta, özellikle Ortadoğu pazarında, bölge ve ülke ihracatında önemli bir yer tutmaktadır. Deniz yolu, karayolu, demir yolu ve otoban bağlantısının bulunduğu İskenderun, ticaret yanı sıra turizm yönünden de potansiyeli yüksek olan bir şehir. Suriye’de yaşanan olaylar, Hatay ticaretini olumsuz yönde etkilese de, bu sorunların zamanla aşılacağının ve ticaret hacmimizin daha da artmasını umut etmekteyiz.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ